KryminałRecenzje

Fascynacja – recenzja ostatniego tomu kryminalnej trylogii

Fascynacja

Gotowi na zakończenie wciągającego kryminalnego cyku o Oskarze Blajerze? Trzymajcie się mocno, bo Fascynacja nie da Wam tak łatwo odetchnąć!

Fascynacja – zamknięcie trylogii o Oskarze Blajerze

Najnowsza książka Adriana Bednarka to zamknięcie wciągającej serii kryminalnej z niezbyt stabilnym mentalnie pisarzem w roli głównej. Zresztą nie ma co się mu dziwić. Najmłodsze lata Oskara Blajera naznaczyła brutalna śmierć matki, którą widział na własne oczy. A potem wcale nie było lepiej…

Jeśli czytaliście dotychczasowe dwa tomy, doskonale wiecie, że ukochana naszego bohatera również zginęła w makabrycznych okolicznościach, co doprowadziło go do skraju szaleństwa.

Po kilkuletnim (i niezbyt skutecznym) pobycie w szpitalu psychiatrycznym Oskar postanowił leczyć swoją tęsknotę za Luizą na swój sposób. Bardzo popieprzony sposób.

Fascynacja dostępna jest na TaniaKsiazka.pl

Poprzedni tom przygód, Obsesja, opowiadał o polowaniu bohatera na Luizę idealną. Oskar za pomocą mediów społecznościowych wyszukiwał dziewczyny o profilu maksymalnie zbliżonym do pierwowzoru.

Śledził je, prowadził obserwacje ich codziennej rutyny, a w końcu porywał, więził w podziemnym lochu i próbował charakteryzować je na wzór swoich wspomnień o Luizie Ostrowskiej.

Niestety szczęście mu nie sprzyjało. Dotychczas żadna z nich nie była wystarczająco dobrą kopią ukochanej, co stwarzało tylko kolejne problemy. Nadzieja na szczęście przyszła wraz z jego ostatnią zdobyczą, która ochoczo przystępowała do odgrywania swojej roli.

Niemniej szczęście to nie miało trwać długo, o czym dowiemy się w najnowszym tomie serii – Fascynacji.

Co czeka nas w finale serii?

Adrian Bednarek jest mistrzem naprawdę zakręconych scenariuszy. Choć na co dzień nie sięgam po tematykę gore, dla autora cyklu o Blajerze robię wyjątek. Cała seria to rollercoaster emocji, niepozwalające na oderwanie się od fabuły zwroty akcji i nieustannie nurtujące pytanie: Co dalej?!

Oskar Blajer dzięki sprzedaży książek inspirowanych historią ojca Luizy Ostrowskiej (który był seryjnym mordercą i gwałcicielem, a swoimi działaniami doprowadził do śmierci córki) dorobił się fortuny. Pieniądze te pomogły mu w realizacji swojej chorej wizji, którą było wybudowanie bunkra dla następczyni swojej ukochanej.

Wszystko szło zgodnie z planem, aż jego ostatnia Luiza nie popełniła niewybaczalnego błędu. To przez nią wróciły koszmary i to przez nią… w Oskarze obudziły się prawdziwe demony. Jeśli nie baliście się jego poczynań wcześniej, poczekajcie na rozwój wypadków w najnowszej części.

Na domiar złego, na kobiety ubiegające się o główną rolę w serialu na podstawie książek Blajera, poluje seryjny morderca, który charakteryzuje swoje ofiary tak, jak opisał to w swoich powieściach Oskar. Chciałoby się rzec, że bohater naprawdę na pecha w przyciąganiu do siebie makabrycznych zdarzeń.

Recenzja tytułu Fascynacja

Jako że Oskarowi Blajerowi towarzyszę od premiery pierwszej części, z niecierpliwością oczekiwałam zamknięcia całej trylogii. Bo im dalej w las, tym bardziej makabryczne cienie, zaułki bez możliwości powrotu, no i ciekawość – jak skończy nasz główny bohater? Czy jest gdzieś granica tego szaleństwa?

Mam dla Was dobre wieści. Fascynacja nie zawodzi! Utrzymuje pokręcony i autentycznie wciągający poziom, serwując nam coraz to bardziej niespodziewane scenariusze. Przez znaczną część opowieści byłam niemal pewna, że wiem kto stoi za serią makabrycznych morderstw. Jakież było moje zdziwienie, kiedy odkryłam prawdę…

Książkę, podobnie jak poprzednie części, pochłonęłam błyskawicznie! Zakończenie zdecydowanie wymknęło się wszelkim moim założeniom, a cała historia była prawdziwą jazdą bez trzymanki. Zdecydowanie jest to cykl dla osób o mocnych nerwach lub dla tych, których nie obrzydza jedzenie kanapki przy opisywaniu stanu rozkładu zwłok.

Mimo że należy zaliczyć mnie do czytelników zdecydowanie wrażliwych, totalnie przepadłam w całej serii. I jeśli miałabym Wam powiedzieć, czy ją Wam polecam, musiałabym odpowiedzieć: Absolutnie!

Fascynacja? Znajdziesz ją tutaj.

Powiązane artykuły:

Książka Obsesja – kontynuacja trylogii o Oskarze Blajerze

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 9/10
  Czy zakończenie mnie zaskoczyło? - 9/10
9.5/10

Fragment recenzji:

Mam dla Was dobre wieści. Fascynacja nie zawodzi! Utrzymuje pokręcony i autentycznie wciągający poziom, serwując nam coraz to bardziej niespodziewane scenariusze. Przez znaczną część opowieści byłam niemal pewna, że wiem kto stoi za serią makabrycznych morderstw. Jakież było moje zdziwienie, kiedy odkryłam prawdę…