Ewakuacja to najnowsza książka, której autorem jest Marko Kloos. Fani jego twórczości z pewnością wiedzą, że jest to już drugi tom z serii pt. Frontlines. Co tym razem pisarz serwuje czytelnikom? Jak zawsze wciągającą opowieść z nurtu militarnego science fiction. Przekonajcie się sami, jakie zadania postawił przed bohaterami w kolejnej odsłonie owego cyklu.

 Ewakuacja dokąd?

W tle jątrzy się brutalny, międzygwiezdny konflikt z rasą niezniszczalnych obcych. Krwawa wojna domowa staje się chlebem powszednim, kiedy każdy chce zdobyć ostatnie skrawki kosmosu nadające się do zamieszkania. Polityczne niepokoje, militarystyczna policja i bezpośrednie zagrożenie dla Układu Słonecznego.

Ludzkość znalazła się na skraju zagłady po latach wyniszczającej walki na dwa fronty, którą obecnie przegrywają. Podoficer Korpusu Obronnego Wspólnoty Północnoamerykańskiej, Andrew Grayson, także nie jest w dobrym stanie. Jego największym marzeniem jest opuszczenie służby wraz z dziewczyną piastującą funkcję pilotki. Kiedy jednak myśli o tym, że zmagania wojenne pochłaniają całe planety, a warunki na Ziemi są coraz gorsze, zastanawia się czy będą mieli dokąd się udać.

Graysonowi udaje się wyjść z życiem z katastrofalnego desantu. Przez to ląduje na okręcie lecącym do odległej kolonii. Statek wypchany jest malkontentami oraz wichrzycielami i okazuje się, że największa bitwa Graysona dopiero się rozpoczyna. Żołnierz mimo zmęczenia musi nieustannie walczyć, by zapobiec upadkowi swojego gatunku. W innym wypadku stanie się świadkiem ostatnich podrygów ludzkości.

Marko Kloos ponownie udowadnia, że potrafi tworzyć powieści na najwyższym poziomie.

Książkę Ewakuacja znajdziecie tutaj.

Zaś pierwszy tom cyklu pt. Pobór tutaj. Gorąco polecamy!