Evna to finałowy tom fantastycznej trylogii stworzonej przez Siri Pettersen pt. Krucze pierścienie. Autorka pochodząca z Norwegii w najnowszej książce nie zawodzi swoich fanów. W powieści mocno akcentuje elementy nordyckiej mitologii, za które pokochali ją czytelnicy na całym świecie.

Evna – opis fabuły

Główną bohaterką jest Hirka, która obecnie przygotowuje się na spotkanie z rodziną. Nic jednak nie zapowiada, iż będzie to przyjemna wizyta. Jej krewni panują w zimnym i zhierarchizowanym świecie, gdzie wszelka słabość spotyka się z bezmiarem pogardy. Dziewczyna niechętnie akceptuje swój los. Jednak wszystko to robi w nadziei, że uda się jej uratować Rimego oraz uczynić krainy Ym bezpieczne. Okazuje się jednak, że martwo urodzonych dręczy wręcz niezaspokojony głód Evny. Do Hirki dociera fakt, iż wojna, którą pragnęła powstrzymać, jest nieunikniona. W ten sposób zostaje postawiona przed wyzwaniem. I musi je podjąć, by ocalić wszystko, o co walczyła i w co wierzyła.

Bycie ikoną ludu siejącego postrach nie jest łatwe. Na dziewczynie ciąży miano symbolu, który skupia wokół nienawiść i żądzę zemsty. Jej los zdaje się przypieczętowany i wyznacza początek końca. W końcu to córka martwo urodzonego wodza na wygnaniu.

Całą trylogię znajdziecie poniżej:

Tom I – Dziecko Odyna

Tom II – Zgnilizna

Tom III – Evna

Gorąco polecamy całą trylogię wszystkim miłośnikom fantasy. Chociaż seria przejawia cechy literatury młodzieżowej, to idealnie nadaje się również dla starszych czytelników. Przekonajcie się sami, że Siri Pettersen stworzyła świat niezwykle oryginalny. Jej historie to całkiem orzeźwiający powiew świeżości na rynku, który przepełniony jest opowieściami z gatunku fantasy. Okazuje się, że mitologie nordyckie wciąż mogą być źródłem ciekawych i porywających historii.