Europe-Comic-Con-Kielce-2016Dobra informacja dla wszystkich miłośników kultury popularnej! Od 25 do 27 listopada, w Kielcach, po raz pierwszy w historii naszego kraju odbędą się targi popkulturowe Europe Comic Con, które swoją tradycją nawiązują bezpośrednio do amerykańskiej wersji Comic Conów.  

Organizatorzy oznajmili, że jest to kulturalne wydarzenie, jakiego próżno było szukać aż do tej pory, skierowane do wszystkich osób, które kulturę popularną uwielbiają i chcą z nią obcować. Spotkanie to odbywać się będzie w ramach wystawy Targi Kielce.

Co dokładnie odwiedzającym oferować będzie Europe Comic Con? Otóż, odbiorcy będą mieli okazję spotkać się z wydarzeniami dotyczącymi szeroko rozumianej kultury popularnej, która dotyczy wielu płaszczyzn, m. in.: filmów, komiksów, literatury czy gier komputerowych. W skład konwentu wchodzi aż 6 bloków tematycznych, składających się łącznie z aż 150 punktów programowych. Goście, którzy potwierdzili swoją obecność, to m. in.: Tony Swatton (odpowiedzialny za tworzenie rekwizytów do Gry o Tron, Iron Mana czy Thora), Mark L. Lester (autor Commando) oraz gwiazda słynnej filmowej serii Harry Potter, której tożsamość nie została jeszcze ujawniona.

Ponieważ to pierwsze takie wydarzenie w Polsce, zapowiada się niezła zabawa oraz mnóstwo emocji. W dodatku każdy znajdzie tam coś dla siebie, bo Europe Comic Con połączone jest z Targami Kilece. Więc to nie tylko spotkanie z kulturą popularną, ale również możliwość obcowania z literaturą, która odpowiada różnym gustom.

Przypominamy, że Europe Comic Con odbędzie się w dniach 25-27 listopada bieżącego roku w Kielcach.