Opowieść podręcznej - kup na TaniaKsiazka.pl

Emma Watson znów ukrywa książki i aby to zrobić, udała się aż do Francji. Jakiś czas temu aktorka brała udział w podobnej akcji. Wtedy w londyńskim metrze ukrywała egzemplarze jej ulubionej powieści z dzieciństwa pt. Mom & Me & Mom autorstwa Mai Angelou. Szczęśliwi znalazcy mogli liczyć na autograf samej Watson oraz krótki liścik przez nią napisany. Tym razem aktorka udała się do Paryża, gdzie po raz kolejny zaangażowała się w podobną akcję, tym razem organizowaną przez Book Fairies. Aby poznać więcej szczegółów, koniecznie czytajcie dalej!

Emma Watson znów ukrywa książki; Opowieśc podręcznej - kup na TaniaKsiazka.pl

Emma Watson znów ukrywa książki – akcja na skalę światową

Na początku warto wspomnieć, że Book Fairies przyświeca szczytny cel. I choć działają dopiero od marca, już zdążyło zrobić się o nich głośno. A to, dlatego że w wybranym przez siebie miejscu zostawiają po jednym egzemplarzu, specjalnie przygotowanej książki. Zabawa polega na tym, że każdy, kto taką lekturę znajdzie, po przeczytaniu powinien przekazać ją dalej. Efekt ich pracy można podziwiać w ponad stu krajach, gdzie w akcję zaangażowanych jest ponad 5 tysięcy osób. Trzeba przyznać, że takie liczby robią wrażenie. Wspomniana organizacja również od wielu lat współpracuje z Books on the Underground. To właśnie w ich działania zaangażowana była również Emma Watson, podrzucając książki w londyńskim metrze.

Tym razem czas na znany bestseller

Jaką powieść tym razem aktorka ukrywała w Paryżu? Było to łącznie sto egzemplarzy Opowieści podręcznej, której autorką jest Margaret Atwood. Ci, którzy interesują się wydarzeniami w świecie literatury, wiedzą, że o bestsellerowej powieści jest ostatnio bardzo głośno. Wszystko za sprawą ekranizacji w formie serialu, za który odpowiada Bruce Miller. W podrzuconej książce znajduje się również list napisany przez Watson, poniżej przedstawiamy wam jego treść:

Do tego, kto znalazł tę książkę.

Gratulacje! Znalazłeś właśnie egzemplarz książki, którą w tym momencie czytamy w ramach mojego feministycznego klubu książki Our Shared Shelf.

Book Fairies ukryły tylko 100 egzemplarzy „Opowieści podręcznej” w całym Paryżu, więc jesteś niezłym szczęściarzem, że ją znalazłeś.

Mam nadzieję, że ci się spodoba i zachęcam cię z całego serca, żebyś po skończonej lekturze sam stał się Książkową wróżką i zostawił gdzieś ten egzemplarz, aby ktoś inny mógł go znaleźć i przeczytać. 

Gdybyś chciał się wymienić wrażeniami z lektury możesz dołączyć do rozmowy na jej temat na goodreads.com/oursharedshelf lub użyć hasztag #ossparis w social mediach.

Serdeczności, Emma Watson, Paryż, czerwiec 2017.

Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście szansy zapoznać się z książką Opowieść podręcznej, odsyłamy tutaj. Gdyby podobna akcja miała miejsce w Polsce, jaką książkę waszym zdaniem byłoby warto podrzucić?