ekranizacje książek 2018

Jakie ekranizacje książek obejrzymy na wielkim ekranie w 2018 roku? Zapraszam na krótki przegląd najciekawszych tytułów. Poniżej znajdziecie wybór kinowych premier, które przypadną do gustu fanom literatury. Wśród nich znalazły się propozycje dla entuzjastów kina akcji, fantastyki, erotyków, komiksów oraz Young Adult.

Ekranizacje książek i komiksów 2018

Nowe oblicze Greya E. L. James

8 lutego swoją premierę będzie miała trzecia część najsłynniejszej erotycznej trylogii wszechczasów. Nowe oblicze Greya po raz kolejny zabierze fanów prozy E. L. James do zmysłowego świata Christiana i Anastasii. Tym razem para zmierzy się z byłym szefem Any, który postanawia zburzyć spokój szczęśliwego związku. Jack Hyde tylko czeka na okazję, by zemścić się na kobiecie. W rolach głównych tradycyjnie zobaczymy Dakotę Johnson oraz Jamiego Dornana.

Wszystkie jasne miejsca Jennifer Niven

Wszystkie jasne miejsca Jennifer Niven to książka porównywana do Gwiazd naszych wina. Opowiada o przyjaźni Fincha i Violet, pary nastolatków, która poznaje się w naprawdę trudnym momencie swojego życia. Oboje stoją na skraju przepaści – dosłownie i w przenośni. Fascynacja śmiercią, ból po stracie siostry, trudna miłość – ta opowieść obfituje w skrajne emocje. Czy wspólna praca nad szkolnym projektem o „cudach” Indiany pozwoli im spojrzeć na własne życie z nieco innej perspektywy? Film w reżyserii Miguela Arteta na podstawie książki Jennifer Niven trafił na amerykańskie ekrany w 2017 roku, a teraz czeka na polską premierę. W roli Violet zobaczymy Elle Fanning.

Diuna Frank Herbert

Diuna, bestsellerowa książka Franka Herberta, po raz pierwszy została zekranizowana przez Davida Lyncha w 1986 roku. Teraz za pracę nad filmem opartym na tej klasycznej już powieścią wziął się Denis Villeneuve. Diuna to inna nazwa pustynnej planety Arrakis, jedynego miejsca we wszechświecie, gdzie wydobywa się tzw. melanż – substancję, która przedłuża życie, pozwala na podróże międzyplanetarne i zaglądanie w przyszłość. Nic więc dziwnego, że o władzę nad Diuną toczą się zacięte walki. Ten, kto wygra na Arrakis, ma w ręku cały wszechświat.

Czarna Pantera

Czarna Pantera to propozycja dla fanów komiksów Marvela. Tytułowy bohater zadebiutował w nich w 52. numerze Fantastycznej Czwórki. Akcja filmu rozgrywa się w tajemniczej Wakandzie. Po śmierci króla, jego syn książę T’Challa musi ochronić swój kraj przed niebezpiecznym, międzynarodowym konfliktem. W tym celu wkłada odziedziczony kostium Czarnej Pantery i rozpoczyna walkę z wrogami. W tytułowej roli zobaczymy Chadwicka Bosemana, a za reżyserię odpowiada Ryan Coogler. Czarna Pantera trafi do kin 14 lutego.

Słyszałem, że malujesz domy

The Irishman – Słyszałem, że malujesz domy

Słyszałem, że malujesz domy to wywiad-rzeka z Frankiem „The Irishmanem” Sheeranem – członkiem mafii, który w swojej gangsterskiej karierze zabił dwadzieścia osób. W przestępczym slangu „malowanie domów” oznacza mordowanie, a określenie to wzięło się od wrażenia, jakie czyni rozbryzgująca się po ścianach krew. Charles Brandt przez pięć lat nagrywał zwierzenia Irishmana o jego makabrycznych dokonaniach. Na podstawie tej szokującej książki powstał film w reżyserii rewelacyjnego Martina Scorsese. Sama obsada również robi wrażenie – w roli głównej zobaczymy Roberta de Niro, a u jego boku wystąpią Al Pacino, Bobby Cannavale oraz Harvey Keitel.

 

Rok 2018 zapowiada się naprawdę ekscytująco. Na co na pewno wybierzecie się do kina?