Ekranizacja Zabójczych maszyn to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników książki, którą stworzył Philip Reeve. Powody do zadowolenia mają także wielbiciele epickiego kina z historią science fiction i fantasy. Nic dziwnego, że ten światowy bestseller doczekał się ekranizacji i zainteresowania samego Petera Jacksona. To właśnie jemu zawdzięczamy kultowy już film Władca pierścieni, który powstał na bazie trylogii Tolkiena. W związku z tym miłośnicy kina mają prawo do ogromnego entuzjazmu. Bo film, przy którego produkcji brał udział Jackson, z pewnością zachwyci wielkim rozmachem. I zadowoli nawet najbardziej wymagających odbiorców. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Ekranizacja Zabójczych maszyn – światowy hit literatury na ekranach

Na początku warto wspomnieć, że światowa premiera filmu przewidywana jest na 12 grudnia 2018 roku. Natomiast do polskich kin film trafi 4 stycznia 2019 roku. Reżyserią zajął się Christian Rivers, nad scenariuszem pracowali Peter Jackson, Philippa Boyens oraz Fran Walsh. W rolę głównego bohatera, Toma Natsworthy, wcielił się Robert Sheehan. Tym samym u jego boku zobaczycie także Herę Hilmar, która zagrała książkową Hester Shaw. Obok nich wystąpią także Hugo Weaving, Jihae Kim czy Ronan Raftery.

O czym zaś opowiada sama historia? Wystarczyło sześćdziesiąt minut, by zniszczyć całą ludzką cywilizację. Tysiące lat po tym wydarzeniu nastała zupełnie nowa era ruchomych miast. Z tego powodu miasta stały się drapieżcami na ogromnych gąsienicach. I przemierzają wyludnioną Ziemię. Potrafią one polować, atakować i walczyć. A to, co najistotniejsze, to fakt, iż pożerają się nawzajem.

Jednym z największych miast jest Londyn. Niezwykle silny i wielki, nie powstrzyma się przed niczym. Kiedy tylko zobaczył zdobycz, postanowił zaatakować od razu. Podczas polowania jednak Wielki Mistrz Cechu Historyków Londynu zostaje zaatakowany sztyletem przez tajemniczą dziewczynę. Nie ma pojęcia, kim ona jest. Jego życie ratuje młody czeladnik, Tom.

Z tego powodu bohater rusza za Hester Shaw i zostaje wyrzucony z pędzącego miasta. Teraz oboje są zdani na siebie. Dwa przeciwieństwa, których drogi nigdy nie powinny były się przeciąć. Razem tworzą nieprawdopodobny sojusz. Sojusz, który ma zmienić bieg przyszłość.

Przypominamy, że ekranizacja Zabójczych maszyn pojawi się w Polsce 4 stycznia 2019 roku. Zanim jednak obejrzycie film, koniecznie sięgnijcie po książkę Philip Reeve’a, którą znajdziecie tutaj. Poniżej prezentujemy Wam oficjalną zapowiedź filmu.