Ekranizacja Ukrytej sieci

Jakub Szamałek ma na koncie wiele popularnych tytułów, jednak największą popularność przyniosła mu seria Ukryta sieć. Niebawem w sprzedaży pojawi się trzeci tom wspomnianego cyklu i okazuje się, że to nie jedyna dobra wiadomość dla wszystkich fanów pisarza. Cóż może być lepszego od kolejnej dobre historii, zdradzającej dalsze losy bohaterów? No dobra, każdy z nas wie, że nawet najlepsze powieści mają swój koniec. W tym wypadku to jednak nie powód do smutku, ponieważ fanom na otarcie łez zostanie ekranizacja Ukrytej sieci. Zgadza się! Do sieci trafiły niedawno pierwsze informacje na ten temat.

Ekranizacja Ukrytej sieci

Ekranizacja Ukrytej sieci – co wiemy?

Prawa do ekranizacji serii nabyła firma Naima Film, zatem warto tutaj wspomnieć, że to spod ich skrzydeł wyszedł m.in. ostatni hit pt. Sala samobójców. Hejter. Dystrybucją produkcji zajmie się Monolith Films. Informację tę potwierdził sam Szamałek na jednym ze swoich profili w mediach społecznościowych, pisząc:

Myślałem, że pewnych słów nigdy nie napiszę. Na przykład: serdecznie pozdrawiam z Księżyca. Albo: dziękuję, ten Nobel z medycyny to wielki zaszczyt. Albo: rozpoczynają się właśnie prace nad ekranizacją jednej z moich książek. A tu proszę. Bo choć na naszego satelitę na razie się nie wybieram, a Szwedzi uparcie ignorują moje osiągnięcia na froncie medycyny (choć ostatnio wyciągnąłem córce drzazgę za pierwszym podejściem!), to co do tego ostatniego… Mam dobre wieści.

Odbiorcy mogą spodziewać się aż trzech filmów fabularnych, tyle, ile jest tomów w serii. Ponadto scenariusz do każdego z obrazów stworzy sam pisarz. W związku z tym czytelnicy mogą być spokojni o to, jak tekst zostanie przełożony na ekran. Jednak na razie nie znamy więcej szczegółów na temat planowanej ekranizacji.

Wspomnę natomiast, że Ukryta sieć to seria thrillerów, gdzie główną bohaterką jest dziennikarka, Julita Wójcicka. Kobieta próbuje odnaleźć się w świecie polityki, mediów i sensacji, gdzie liczy się największa ilość odsłon i gorące newsy.

W oczekiwaniu na dalsze szczegóły zachęcam Was do zapoznania się ze wspomnianą serią. Dajcie też znać, czy oczekujecie na ekranizację!