Miłośnicy dobrych horrorów mają powód do zadowolenia. Ekranizacja To Stephena Kinga pojawi się w kichach jeszcze w tym roku. Nie wątpimy, że również wielu czytelników czeka na tę chwilę z ogromną niecierpliwością. Biorąc pod uwagę fakt, iż za produkcję odpowiadać będą osoby, które na koncie mają już kilka mrocznych, kinowych hitów, można spodziewać się naprawdę dobrego filmu.

Ekranizacja To Stephena Kinga – zwiastun

To, co z pewnością najbardziej was interesuje, to data premiery. Otóż film na świecie ma wejść do kin już 6 września bieżącego roku. Kiedy pojawi się w Polsce? Tego jeszcze nie wiemy. Możemy jednak przypuszczać, że stanie się to z niewielkim poślizgiem.

Tak jak wspominaliśmy na początku, nad produkcją pracować będzie wiele sławnych nazwisk. Reżyserią zajmie się Andres Muschietti, twórca popularnego horroru pt. Mama. Scenariusz zaś stworzą wspólnie: Gary Dauberman (Annabelle, Powrót z mokradeł), Chase Palmer (Neo-Noir) oraz Cary Joji Fukunaga (Detektyw, Beasts of No Nation). Jak więc widać, ekipa niczego sobie. Dlatego też oczekiwania odbiorców mają prawo lokować się na najwyższym poziomie.

A o czym opowiada sama historia stworzona przez mistrza grozy? Akcja powieści rozgrywa się w niewielkim miasteczku Derry, w stanie Main. Czytelnik dowiaduje się, że nie jest to zwykła miejscowość, a nawiedzona okolica. Pewnego dnia grupa dzieci na swojej drodze napotyka „To”. Szczęśliwie część z nich przeżywa to spotkanie. Dorastają i wyjeżdżają z miasta w nadziei na rozpoczęcie nowego życia, zagrzebują przerażającą przeszłość. Niestety w miasteczku po 20 latach „To” znowu daje o sobie znać. Ci, którzy niegdyś uciekli, są wzywani w rodzinne strony. I choć nie są już dziećmi, ponownie zmuszeni są stawić czoła strachom z dzieciństwa.

Ci, którzy jeszcze nie mieli szansy zapoznać się z powieścią Stephena Kinga To, mają szansę nadrobić zaległości. Książkę znajdziecie tutaj. Poniżej zaś przedstawiamy wam oficjalny zwiastun filmu: