Ekranizacja Tęsknoty

Ekranizacja Tęsknoty to nie lada gratka dla wszystkich miłośników tej książki. Warto tutaj wspomnieć, że jej autor to Gael Faye, znany francuski hip-hopowiec. Na scenie literackiej zadebiutował właśnie powieścią, która teraz doczeka się przeniesienia na ekrany. Ponadto na uwagę zasługuje fakt, iż książka doczekała się nominacji do najważniejszych francuskich nagród literackich. W związku z tym nie dziwi nas fakt, że w końcu zainteresował się nią świat filmu. Chcecie poznać więcej szczegółów na temat produkcji? Koniecznie czytajcie dalej!

Ekranizacja Tęsknoty

Ekranizacja Tęsknoty – kilka słów o produkcji i fabule książki

Filmowa produkcja nosi tytuł Small Country: An African Childhood a jej reżyserem został Eric Barbier. Pierwotnie datę premiery filmu zapowiedziano na koniec marca, jednak z powodu pandemii koronawirusa, twórcy musieli zmienić plany. Tym samym, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, produkcja będzie dostępna w paryskich kinach od 20 sierpnia 2020 roku.

Warto tutaj wspomnieć, że książka jest zainspirowana osobistymi przeżyciami urodzonego w Bujumburi autora. Są one związane z walkami pomiędzy plemionami: Tutsi i Hutu.  To historia chłopca, którego dzieciństwo zostało naznaczone ludobójstwem w Rwandzie i wojną domową w Burundi.

Jest 1992 rok, dziesięcioletni Gabriel mieszka w Burundi ze swoim francuskim ojcem, rwandyjską matką i siostrzyczką Aną. Zajmują miejsce w przytulnej dzielnicy  cudzoziemców. Chłopiec, jak większość jego rówieśników, spędza czas z przyjaciółmi. Jednak już wkrótce jego błogi czas dzieciństwa przemija. Ponieważ Gabriel obserwuje z niepokojem rozstanie rodziców i czuje zbliżającą się wojnę domową oraz tragedię Rwandy.

Jesteśmy ciekawi, czy ekranizacja Tęsknoty to film, który chcielibyście zobaczyć. A także, czy czytaliście tę książkę. Tymczasem poniżej prezentujemy wam zapowiedź produkcji. Natomiast tutaj znajdziecie powieść, na której podstawie został stworzony film. Sprawdźcie koniecznie, co takiego ma w sobie historia francuskiego hip-hopowca, iż stała się tak ogromnym fenomenem i zgarnęła tyle prestiżowych nagród i wyróżnień. Gwarantujemy, że nie pożałujecie. To doskonała propozycja dla każdego, kto szuka mocnych i bezkompromisowych historii, opartych na prawdziwych wydarzeniach. Gorąco polecamy!