EkranizacjaScience fiction

Ekranizacja Stacji Jedenaście – znamy szczegóły!

Ekranizacja Stacji Jedenaście

Ekranizacja Stacji Jedenaście to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości kanadyjskiej pisarki, Emily St. John Mandel. To właśnie jej czytelnicy na całym świecie zawdzięczają niezwykle fascynującą i porywającą powieść science fiction, za którą otrzymała m.in. Toronto Book Award oraz Nagrodę im. Arthura C. Clarke’a, a także nominacje do nagród: PEN/Faulkner Award czy National Book Award. Poza tym jej historia w błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym hitem, zyskując status bestsellera. Teraz okazuje się, że pozycja ta doczeka się ekranizacji. Zaciekawieni? Koniecznie to sprawdźcie!

Ekranizacja Stacji Jedenaście

Ekranizacja Stacji Jedenaście – kilka słów o produkcji

Serial powstanie dla platformy HBO Max, a jego reżyserią zajmie się Hiro Murai. Natomiast jego producentem i prowadzącym będzie Patrick Somerville. W jedną z drugoplanowych ról wcieli się Gael García Bernal, który zagra postać Arthura, aktora, pochodzącego z małej wysepki, położonej niedaleko Meksyku. Niestety to na razie wszystkie szczegóły, jakie znamy. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje na ten temat, od razu damy wam znać.

O czym zaś opowiada sama historia? Stacja Jedenaście to powieść, której akcja toczy się w ponurych czasach po upadku cywilizacji. Przedstawia niezwykłą historię hollywoodzkiego gwiazdora, jego niedoszłego ratownika oraz wędrującej grupy artystów, przemierzającej zniszczone tereny Wielkich Jezior. Gotowej oddać wszystko w imię sztuki i człowieczeństwa. Ta wzruszająca, melancholijna powieść, której akcja rozgrywa się w ciągu wielu lat, wyjątkowo realistycznie przedstawia życie przed i po epidemii. Poza tym skupia się na relacjach, które dają nam siłę przetrwania, na znaczeniu sztuki w naszym życiu i na ulotnym pięknie otaczającego nas świata.

W związku z tym ekranizacja Stacji Jedenaście to także doskonała propozycja dla wszystkich miłośników seriali, osadzonych w klimacie science fiction. Jeśli do tej pory nie było wam po drodze z powieścią Emily St. John Mandel dzisiaj macie idealną okazję, by nadrobić zaległości. Książkę, o której mowa, znajdziecie tutaj.

Dajcie nam koniecznie znać, czy równie niecierpliwie, jak my, czekacie na serialową adaptację tej historii.

Paulina Roszko