Ekranizacja Słowika

Ekranizacja Słowika Kristin Hannah to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarki i tej konkretnej powieści. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele filmów o zabarwieniu historycznym. Jak się okazuje, bestsellerowa powieść nie musiała długo czekać na zainteresowanie świata filmu. Trudno się temu dziwić, w końcu Hannah stworzyła niezwykle wciągającą i porywającą opowieść. Prawa do ekranizacji nabyło studio TriStar Pictures. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać po ich produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Ekranizacja Słowika

Ekranizacja Słowika – wszystko, co wiemy o produkcji

Wiemy już, że w główne role wcielą się siostry: Dakota Fanning i Elle Fanning. Za reżyserię produkcji jest odpowiedzialna Mélanie Laurent, która ma na koncie hity takie jak Bękarty wojny czy Iluzja. Natomiast scenariusz na potrzeby filmu stworzy Dana Stevens, związana z takimi filmami jak Miasto aniołów czy Bezpieczna przystań. Przewidywana premiera filmu to 2021 rok, jednak nie jest to oficjalna informacja. Jeśli tylko dowiemy się coś więcej w tej kwestii, od razu damy wam znać.

O czym zaś opowiada sama historia, stworzona przez Kristin Hannah? Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich przyszło im dorastać i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności. W związku z tym zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Natomiast opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga. Cena za uratowanie własnego życia i dzieci z czasem staje się dramatycznie wysoka.

To inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andre de Jongh opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet.

Dajcie nam znać, czy ekranizacja Słowika sprawi, że wybierzecie się na nią do kina. Natomiast wszystkim, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z książką, odsyłamy tutaj. Koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!