Siła - kup na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja Siły to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośniczek twórczości Naomi Alderman. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbicielki dobrych ekranizacji. Warto tutaj wspomnieć, że Siła to obraz feministycznej dystonii. Książka cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie i wzbudza sporo emocji. Nie przez przypadek została uznana za jedną z najważniejszych książek roku przez New York Times, Los Angeles Times, Washington Post, Entertainment Weekly czy Amazon. Jeśli zatem do tej pory nie miałyście okazji zapoznać się z tym tytułem, dziś jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie sprawdźcie, co takiego ma w sobie ta książka, że zainteresowała się nią branża filmowa!

Siła - kup na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja Siły Naomi Alderman – kilka szczegółów na temat produkcji i opis fabuły

Ekranizacja książki powstanie w postaci dziesięcioodcinkowego serialu, wyprodukowanego przez Studio Amazon. Stanowisko reżysera objęła sama Reed Morano, której widzowie zawdzięczają produkcję Opowieści podręcznej. Tym samym Morano bierze na warsztat kolejną już feministyczną historię. Natomiast za scenariusz do serialu odpowiadać będzie autorka książki, Naomi Alderman.

O czym zaś opowiada sama historia? Na całym świecie kobiety odkrywają, że mają niezwykłą siłę. Za sprawą jednego dotknięcia mogą zadawać ból, a nawet zabić. Tym samym wszyscy mężczyźni zdali sobie sprawę, że właśnie stracili władzę. Nadszedł Dzień Dziewczyn. Co jednak przyjdzie potem?

Świat u Alderman jest znajomy. Czytelnicy poznają tu młodego chłopaka z bogatej nigeryjskiej rodziny, opalającego się przy basenie. Jest też adoptowana dziewczyna, której opiekunowie, ludzie bardzo religijni, ukrywają swoją prawdziwą naturę. Poza tym znajdziecie tu także amerykańską polityk średniego szczebla i twardą londyńską dziewczynę z bandyckiej rodziny. Ale w tym świecie zaszła pewna istotna zmiana, która połączyła losy wszystkich postaci, prowadząc do brzemiennych w skutki wydarzeń.

Kiedy ekranizacja Siły Naomi Alderman ujrzy światło dzienne? Tego niestety jeszcze nie wiemy. Jak tylko pojawią się nowe informacje na temat tej produkcji, będziemy wam przekazywać je na bieżąco.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych książką odsyłamy tutaj. Koniecznie dajcie znać, czy macie zamiar oglądać serial i czy znacie tę powieść!