Jakiś czas temu informowaliśmy was, że ekranizacja powieści Eleny Ferrante to tylko kwestia czasu. Dziś mamy przyjemność przedstawić wam nieco więcej szczegółów na ów temat. Jak przypuszczamy, z pewnością wielu z was z niecierpliwością oczekuje na pierwsze efekty pracy nad projektem. I nie ma się co dziwić. Twórczość Ferrante podbiła serca czytelników na całym świecie, zapewniając autorce rozpoznawalność.

Ekranizacja powieści Eleny Ferrante – szczegóły

Jak łatwo się domyślić, będzie to włoska produkcja, a całość ukaże się jako serial. Reżyserią pierwszego sezonu zajmie się Saverio Costanzo. Kilka dni temu zaś ogłoszono, że adaptację powieści wyemituje stacja HBO. Chociaż wszelkie informacje obecnie skupiają się na pierwszym sezonie, twórcy serialu zapowiadają zekranizowanie kolejnych powieści. Chodzi tu oczywiście o serię Genialna przyjaciółka. Taki też tytuł nosić będzie cały projekt, który będziecie mieli możliwość obejrzeć na małym ekranie.

Twórcy planują zamknąć całą historię w 32 odcinkach. Potwierdzają również nabycie praw do zekranizowania kolejnych części powieści. Rozpoczęcie dalszych prac jest więc tylko kwestią czasu. W skład pierwszego sezonu ma wchodzić 8 epizodów – nakręconych w języku włoskim. Ale spokojnie! W telewizji zostaną one wyemitowane z angielskimi napisami.

Oto jak cały projekt komentuje Casey Bloys, przedstawicielka stacji HBO:

Dzięki postaciom Eleny i Lili widzowie będą świadkami długiej przyjaźni przeciwstawionej zwodniczej, społecznej sieci powojennego Neapolu we Włoszech. Odkrywanie skomplikowanej relacji łączącej obie bohaterki bez wątpienia spotka się z dużym zainteresowaniem widowni HBO.

Warto dodać, że HBO serial wyemituje wraz z publiczną stacją RAI. Produkcją natomiast zajmie się włoska firma Wildside and Fandango Productions, mająca na koncie sukces związany z serialem Młody papież.

Premiera serialu Genialna przyjaciółka przewidziana jest na jesień 2018 roku. Wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Eleny Ferrante, odsyłamy tutaj.