Ekranizacja powieści Davida Foenkinosa

Ekranizacja powieści Davida Foenkinosa to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości francuskiego pisarza. Poza tym to także świetna wiadomość dla każdego, kto interesuje się ciekawymi i nietuzinkowymi, filmowymi historiami. A przede wszystkim do kin powinni się udać wielbiciele komedii kryminalnych. Warto tutaj wspomnieć, że książki pisarza w błyskawicznym tempie zyskują status bestsellerów i stają się międzynarodowymi hitami. Dzieje się tak nie bez powodu. Ponieważ Foenkinos urzeka stylem, zagadkowością i wciągającymi pomysłami na fabułę. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po filmie? Koniecznie czytajcie dalej!

Ekranizacja powieści Davida Foenkinosa

Ekranizacja powieści Davida Foenkinosa – kilka słów oraz zwiastun

Po pierwsze należy wspomnieć, że film został oparty na książce pt. Tajemnica Henriego Picka, która niestety jeszcze nie doczekała się polskiego tłumaczenia. W związku z tym ekranizacja to niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z tą nietuzinkową historią. Film w polskich kinach będzie dostępny już od 27 grudnia 2019 roku. Reżyserią zajął się Rémi Bezançon. Natomiast na ekranach widzowie zobaczą, m.in.: Fabrice Luchini i Camille Cottin.

O czym opowiada sama historia? Akcja toczy się wokół maszynopisu, przypadkowo odnalezionego w jednej z bibliotek. Autorem znalezionego materiału jest najprawdopodobniej Henri Pick. Prosty człowiek, kojarzony raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku u wybrzeży Bretanii niż z literacką twórczością. Jednak wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, na którego punkcie oszalał świat. Tym samym wzbudza to niemałe podejrzenia znanego i cenionego krytyka, Jeana-Michaela Rouche’a. Poza tym przez sukces wspomnianego tytułu mężczyzna traci cały dorobek swojego życia i autorytet. W związku z tym rozpoczyna on prywatne śledztwo, by rozszyfrować tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka. Dokąd zaprowadzi go śledztwo? I czy uda mu się wrócić na piedestał szanowanych krytyków?

Jeszcze raz przypominamy, że ekranizacja powieści Davida Foenkinosa pojawi się w polskich kinach 27 grudnia bieżącego roku. Poniżej prezentujemy Wam zapowiedź filmu. Wybierzecie się na seans?

Natomiast tutaj znajdziecie książki pisarza Davida Foenkinosa, które do tej pory pojawiły się na naszym rynku.