Ekranizacja opowiadania Olgi Tokarczuk

Ekranizacja opowiadania Olgi Tokarczuk to bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości polskiej pisarki. Zainteresowanie jej prozą panicznie wzrosło, kiedy to została okrzyknięta laureatką literackiej nagrody Nobla za 2019 rok. W związku z tym trudno się dziwić, że także w świecie filmu książki pisarki stały się bardziej rozchwytywane. Teraz właśnie w sieci pojawił się informacja, jakoby trwały prace nad filmem, który będzie ekranizacją jednego z opowiadań Tokarczuk. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Ekranizacja opowiadania Olgi Tokarczuk

Ekranizacja opowiadania Olgi Tokarczuk – co wiemy?

Za sprawą artykułu redaktora Dawida Dróżdża z „Gazety Wyborczej” do sieci trafiły informacje, że opowiadanie Olgi Tokarczuk pt. Profesor Andrews w Warszawie doczeka się ekranizacji. Reżyserią produkcji najprawdopodobniej zajmie się Katarzyna Adamik. Tytuł filmu ma brzmieć Zima pod znakiem wrony i co ciekawe, ma zostać on zrealizowany we współpracy polsko-niemiecko-angielsko-szwedzkiej. Scenariusz filmu ma stworzyć Sandra Buchta. Poza tym projekt może liczyć też na wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

O czym opowiada sama historia? Tytułowy bohater, profesor Andrews, w grudniu 1981 roku przyjeżdża z Wielkiej Brytanii do Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej na konferencję naukową. Już w pierwszy dzień jego pobytu okazuje się, że w Polsce wprowadzono stan wojenny. Tym samym na ulicach pojawiły się pojazdy pancerne, a mężczyzna nie jest w stanie zrozumieć całej sytuacji. Co gorsze, nie może otrzymać żadnej pomocy, ponieważ wokół nikt go nie rozumie. Poza tym na lotnisku zaginęła jego walizka. Z opresji ratuje go młoda kobieta, która zawozi go do swojego mieszkania, gdzie oferuje mu jedzenie i polską wódkę. Ostatecznie profesor zostaje odwieziony do innego loku, gdzie ma czekać na swoją przewodniczkę. Jednak ta nie pojawia się tego dnia ani następnego. Tym samym Andrews zostaje sam w obcym mieście, bez ubrań i pieniędzy.

Dajcie znać, czy ekranizacja opowiadania Olgi Tokarczuk pt. Profesor Andrews w Warszawie to waszym zdaniem dobry pomysł na filmowy projekt.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych opowiadaniem, odsyłamy tutaj.