Trafikant - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja książki Trafikant to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości, która traktuje o jednym z najbardziej znanych twórców psychoanalizy, Zygmuncie Freudzie. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele wspomnianej książki. Ponieważ to właśnie na jej podstawie powstał film o tym samym tytule. Dzięki temu widzowie będą mieli okazję poznać Zygmunta Freuda znacznie bliżej. Książka jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku, natomiast film w kinach pojawi się od 19 lipca 2019 roku. Jesteście ciekawi, czego możecie się po nim spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Ekranizacja książki Trafikant - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja książki Trafikant – kilka słów o fabule i produkcji

Reżyserią filmu zajął się Nikolaus Leytner, który uczestniczył również w tworzeniu scenariusza, wraz z Klausem Richterem. Obraz przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom kinowych dramatów.  O czym zaś opowiada sama historia? W trafice Ottona Trsnjeka nie sprzedaje się tylko gazet i wyrobów tytoniowych. Dobry trafikant, jak mawia właściciel, sprzedaje przyjemność i pożądanie, a czasami grzeszne namiętności. Tym samym ta i inne lekcje są dla siedemnastoletniego Franza, prowincjusza, czymś zupełnie nowym. Zwłaszcza że, dopiero zaczyna terminować u Trsnjeka.

Jednym ze stałych klientów trafiki jest Zygmunt Freud. Chłopak ma nadzieję, że profesor powie mu, jak żyć, i pomoże zdobyć serce tancerki Anezki. Jednak dla światowej sławy psychoanalityka kobiety są taką samą zagadką jak dla Franza.

Poza tym jest rok 1937. Do Austrii zbliża się nawałnica, która uderzy także w trafikę i zmieni świat Franza, Ottona i profesora Freuda w sposób nieodwracalny. W tej historii splatają się miłość i psychoanaliza, naziści i terror, tchórzliwi obywatele i nieliczni odważni.

Ponadto Robert Seethaler potrafi opowiadać o rzeczach najważniejszych z niezwykłą wrażliwością. Nie ma tu zbędnych zdań. To wielki talent autora, o którym możecie przekonać się, sięgając po jego książkę pt. Trafikant, znajdującą się tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy Wam zwiastun zbliżającej się ekranizacji książki Trafikant. Koniecznie dajcie nam znać, czy wybierzecie się do kina oraz, czy znacie książkę!