Ekranizacja książki To Kinga. To: rozdział 2 - nowy zwiastun

Najnowsza ekranizacja książki To Stephena Kinga już 6 września trafi do kin w naszym kraju. Fanów autora z pewnością ucieszy fakt, że to niespełna 2 dni po światowej premierze. Film To: rozdział 2 będzie kontynuacją historii z filmu To z 2017 roku. 19 sierpnia w sieci pojawił się najnowszy zwiastun produkcji.

Ekranizacja książki To Kinga. To: rozdział 2 – nowy zwiastun

W 1990 roku na podstawie tej powieści Stephena Kinga powstał dwuodcinkowy serial. Także dopiero po ponad 30 latach od premiery książki w 1986 roku doczekaliśmy się jej kinowej wersji. Fabuła powieści została podzielona na dwie części:  To i To: rozdział 2.

W główne role wcielają się Jessica Chastain (Beverly), James McAvoy (Bill), Jay Ryan (Ben), Bill Hader (Richie), James Ransone (Eddie), Andy Bean (Stanley) oraz Isaiah Mustafa (Mike). Produkcję, podobnie jak film z 2017 roku, wyreżyserował Andres Muschietti.

To Stephena Kinga, nowe wydanieTo Kinga – nowe filmowe wydanie

Wraz z nową ekranizacją w księgarniach pojawiło się nowe, filmowe wydanie tej kultowej już powieści Stephena Kinga.

Akcja książki toczy się dwutorowo. Pierwsza oś fabularna to rok 1958. Wtedy główni bohaterowie mają po 11 lat (film To). Drugi tor narracji to rok 1985 (film To: rozdział 2).

W Derry dochodzi o serii brutalnych morderstw. Okazuje się, że pod miasteczkiem, w kanałach zaległo się To. Zło przybiera różną postać i tylko dzieci są w stanie dostrzec potwora. To dlatego tylko one mogą stanąć do walki.

Mija już 27 lat od wydarzeń w Derry, które stały się podstawą pierwszej części filmu. Toteż każdy z dorosłych już członków „Klubu frajerów” (bohaterów pierwszej części filmu) ma swoje bardziej lub mniej poukładane życie i bardziej lub mniej poradził sobie z traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości.  Teraz wszyscy wracają do miasteczka. Ponownie będą musieli się zmierzyć z koszmarem z dzieciństwa, ponieważ To znów jest w pełni sił… Dzieci tym razem już jako dorośli ludzie ponownie będą musieli stanąć do walki.

Nowe wydanie książki To Stephena Kinga znajdziecie w tym miejscu.