Ekranizacja książki Ciemno, prawie noc to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Joanny Bator. Powody do zadowolenia mają również wielbiciele polskich kryminałów i thrillerów. Warto tutaj także wspomnieć, że prezentowana dziś książka została laureatem nagrody Nike w 2013 roku. Teraz czytelnicy będą mieli okazję zobaczyć tę historię na ekranach. A po zwiastunie i obsadzie widać, że będzie to niezwykle wciągająca produkcja! Zaciekawieni? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Ciemno, prawie noc - kup na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja książki Ciemno, prawie noc – więcej informacji

Reżyserią filmu o tym samym tytule, co książka, zajął się Borys Lankosz. To on odpowiada za sukces, m.in. takich produkcji jak Ziarno prawdy, Rewers czy Polacy, Polacy. Scenariusz do najnowszego projektu stworzył wraz z żoną, Magdaleną Lankosz. Film w polskich kinach będzie dostępny od 22 marca 2019 roku. W rolę głównej bohaterki, Alicji Tabor, wcieli się Magdalena Cielecka. Obok niej widzowie będą mieli okazję zobaczyć: Marcina Dorocińskiego, Anję Rubik, Aleksandrę Konieczną, Piotra Fronczewskiego, Dawida Ogrodnika czy Dorotę Kolak i Jerzego Trela.

O czym zaś opowiada sama historia stworzona przez Joannę Bator? Główną bohaterką powieści jest Alicja Tabor, która przyjeżdża do Wałbrzycha z Warszawy. Tym samym jest to powrót po latach, bo Wałbrzych to jej miasto dzieciństwa. Jednak tym razem sprowadzają ją tu przede wszystkim sprawy służbowe. Od pewnego czasu w mieście, w niewyjaśnionych okolicznościach, giną dzieci. W związku z tym dziennikarka ma zająć się tą sprawą, zbadać ją i opisać. Szybko jednak okazuje się, że oprócz tajemniczych zniknięć Andżeliki, Patryka i Kalinki, w mieście dzieją się również inne dziwne wydarzenia.

Otóż nagłą śmiercią umiera prorok Jan Kołek, któremu w biedaszybie ukazała się i przemówiła do niego wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Z tego powodu w mieście dochodzi do rozruchów na tle religijnym. Ich uczestnikami są zbuntowani obywatele, zgromadzeni wokół samozwańczego przywódcy duchowego, Jerzego Łabędzia. Ponadto wzmagają się bestialskie akty wandalizmu, a także przemocy wobec zwierząt. Pojawiają się pedofile i gwałciciele, poszukiwacze skarbu i sensacji, a nawet transseksualna bibliotekarka Celestyna.

Ekranizacja książki Ciemno, prawie noc jest z pewnością jedną z bardziej wyczekiwanych produkcji filmowych. Powieść Joanny Bator znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy wam zapowiedź filmu.