Eberhard Mock powróci w nowej powieści Marka Krajweskiego!

Marek Krajewski przy okazji składania świątecznych życzeń fanom na swoim fanpage’u, zapowiedział powrót wrocławskiego śledczego, Eberharda Mocka! Premierę nowej książki z Eberhardem Mockiem w roli głównej pisarz zaplanował na 2016 rok. Oto część wypowiedzi autora:

Eberhard Mock powraca! Tak jest! Wraca do Państwa w nowej powieści w roku 2016. Dlaczego tak późno? Bo właśnie wtedy Wrocław będzie ESK i powrót Eberharda będzie jednym z wydarzeń wpisujących się w plan obchodów święta wrocławskiej kultury. Mam nadzieję, że tą wypowiedzią uprzyjemnię Święta tych moich Czytelniczkom i Czytelnikom, którzy od dawna wysyłali do mnie mejle z wezwaniem „Ebi wróć!”.

Ostatni raz czytelnicy mogli się spotkać z Mockiem dwa lata temu, w wydanej wtedy powieści „Rzeki Hadesu”. Warto wiedzieć, iż we wrześniu tego roku pojawi się na rynku nowy kryminał Marka Krajewskiego pt. „Władca liczb”.

Rzeki Hadesu – Marek Krajewski

Starcie z przeciwnikiem godnym Popielskiego.

Wrocław, 1946 rok. Po latach wojennej zawieruchy Edward Popielski ukrywa się przed Urzędem Bezpieczeństwa. Wydać go może tylko torturowana w więzieniu Leokadia. W nowym świecie nikt nie jest bezpieczny. Kiedy we Wrocławiu ginie mała dziewczynka, powtarza się scenariusz sprzed trzynastu lat, gdy porwano i zgwałcono córkę lwowskiego króla podziemia. Popielski musi stawić czoła wrogowi z przeszłości. Tylko razem z Eberhardem Mockiem może dokończyć niewyjaśnione dotąd śledztwo.

Lwów z roku 1933 i Wrocław z 1946 dzielą rzeki Hadesu – cierpienia, zapomnienia i lamentu. Żeby wyjaśnić zbrodnię sprzed lat, Popielski musi znów przejść przez piekło. To jedyna szansa na przeżycie byłego komisarza i jego kuzynki.

Rzeki Hadesu to trzecia po Eryniach i Liczbach Charona część trylogii o Edwardzie Popielskim.