Zapowiedź

Dziwna Pogoda Joe’go Hilla już we wrześniu

Dziwna Pogoda Joe'go Hilla

Dziwna pogoda Joego Hilla jest zbiorem czterech nowel tego uznanego pisarza horrorów. Po raz pierwszy została wydana 24 października 2017, a na początku września będzie miała swoją polską premierę.

Joe Hill, właściwie Joseph Hillstorm King (tak, z tych Kingów, Stephen jest jego ojcem) już został okrzyknięty jednym z najlepszych amerykańskich autorów horrorów. Stawia się go w jednym szeregu z Neilem Gaimanem czy Peterem Straubem. Na książkę musimy jeszcze poczekać do 5 września, ale już teraz przygotowałam dla Was zapowiedź.

Dziwna Pogoda Joego Hilla – zapowiedź

Nie do końca wiadomo, czego można się spodziewać po Dziwnej pogodzie Joego Hilla, bo opis wydawcy jest bardzo enigmatyczny. Poza tym, że książka ma być zbiorem mrożących krew w żyłach opowiadań, można jeszcze m.in. przeczytać, że:

Zabierając czytelników w nieznane, Joe Hill, literacki alchemik, skupia się w swoich czterech nowelach na najważniejszych elementach ludzkiej egzystencji: pamięci i niepamięci, wyobrażeniach i fantazjach, bestialstwie i bezradności, broni i brawurze, deszczu i wietrze, śmierci i życiu, marzeniach… i koszmarach.

Poczuliście ciarki? Specjalnie dla Was poszukałam więcej informacji o opowiadaniach w Dziwnej pogodzie. Nie są typowe dla gatunku, ale Hill znany jest z tego, że przeskakuje i nagina granice. Za to się go ceni, przypomnijcie sobie np. zekranizowane – z Danielem Radcliffem w roli głównej – Rogi.

Dziwna Pogoda Joego Hilla – jakie opowiadania zawiera?

Nie znalazłam polskich tytułów nowel, więc odpowiedniki są mojego autorstwa i nie do końca mogą się pokrywać z propozycjami tłumacza. 😉

Dziwna Pogoda Joe'go HillaPierwsze opowiadania Snapshot (migawka?) to opowieść czterdziestolatka, który spotkał człowieka z dziwnym polaroidem. Każde zdjęcie zrobione tym aparatem, odbierało osobie fotografowanej część wspomnień i element pamięci.

Loaded (naładowany; przeładowany?) jest tytułem kolejnego opowiadania. To historia ochroniarza, który bohatersko powstrzymał strzelaninę w centrum handlowym. Czy na pewno jest bohaterem? Pod wpływem ostrzału mediów ochroniarz traci zmysły.

Aloft (w górze; w powietrzu?) opowiada o dwudziestoparolatku z lękiem wysokości, który odważa się na skok spadochronowy. W trakcie spadania, ląduje na inteligentnej, która potrafi np. odczytać jego myśli.

Rain (deszcz) ostatnie opowiadanie, zwieńczenie cyklu. W Kolorado zaczyna padać niezwykły deszcz, którego krople są twarde jak metal i  zabijają każdego, kto nie ma się gdzie schronić.

Myślę, że udało mi się chociaż trochę rozbudzić Waszą ciekawość. 🙂 Będziecie czekać na tę publikację? Zamówić Dziwną pogodę można tutaj. Inne książki Joego Hilla znajdziecie na tej stronie.

Aneta Świderska