Dziwna Pogoda Joe'go Hilla

Dziwna pogoda Joego Hilla jest zbiorem czterech nowel tego uznanego pisarza horrorów. Po raz pierwszy została wydana 24 października 2017, a na początku września będzie miała swoją polską premierę.

Joe Hill, właściwie Joseph Hillstorm King (tak, z tych Kingów, Stephen jest jego ojcem) już został okrzyknięty jednym z najlepszych amerykańskich autorów horrorów. Stawia się go w jednym szeregu z Neilem Gaimanem czy Peterem Straubem. Na książkę musimy jeszcze poczekać do 5 września, ale już teraz przygotowałam dla Was zapowiedź.

Dziwna Pogoda Joego Hilla – zapowiedź

Nie do końca wiadomo, czego można się spodziewać po Dziwnej pogodzie Joego Hilla, bo opis wydawcy jest bardzo enigmatyczny. Poza tym, że książka ma być zbiorem mrożących krew w żyłach opowiadań, można jeszcze m.in. przeczytać, że:

Zabierając czytelników w nieznane, Joe Hill, literacki alchemik, skupia się w swoich czterech nowelach na najważniejszych elementach ludzkiej egzystencji: pamięci i niepamięci, wyobrażeniach i fantazjach, bestialstwie i bezradności, broni i brawurze, deszczu i wietrze, śmierci i życiu, marzeniach… i koszmarach.

Poczuliście ciarki? Specjalnie dla Was poszukałam więcej informacji o opowiadaniach w Dziwnej pogodzie. Nie są typowe dla gatunku, ale Hill znany jest z tego, że przeskakuje i nagina granice. Za to się go ceni, przypomnijcie sobie np. zekranizowane – z Danielem Radcliffem w roli głównej – Rogi.

Dziwna Pogoda Joego Hilla – jakie opowiadania zawiera?

Nie znalazłam polskich tytułów nowel, więc odpowiedniki są mojego autorstwa i nie do końca mogą się pokrywać z propozycjami tłumacza. 😉

Dziwna Pogoda Joe'go HillaPierwsze opowiadania Snapshot (migawka?) to opowieść czterdziestolatka, który spotkał człowieka z dziwnym polaroidem. Każde zdjęcie zrobione tym aparatem, odbierało osobie fotografowanej część wspomnień i element pamięci.

Loaded (naładowany; przeładowany?) jest tytułem kolejnego opowiadania. To historia ochroniarza, który bohatersko powstrzymał strzelaninę w centrum handlowym. Czy na pewno jest bohaterem? Pod wpływem ostrzału mediów ochroniarz traci zmysły.

Aloft (w górze; w powietrzu?) opowiada o dwudziestoparolatku z lękiem wysokości, który odważa się na skok spadochronowy. W trakcie spadania, ląduje na inteligentnej, która potrafi np. odczytać jego myśli.

Rain (deszcz) ostatnie opowiadanie, zwieńczenie cyklu. W Kolorado zaczyna padać niezwykły deszcz, którego krople są twarde jak metal i  zabijają każdego, kto nie ma się gdzie schronić.

Myślę, że udało mi się chociaż trochę rozbudzić Waszą ciekawość. 🙂 Będziecie czekać na tę publikację? Zamówić Dziwną pogodę można tutaj. Inne książki Joego Hilla znajdziecie na tej stronie.