Dziewięcioro nieznajonych - nowa książka autorki Wielkich kłamstewek

Czytaliście Wielkie kłamstewka Liane Moriarty, a może oglądacie serial, który powstał na bazie tej powieści? Niedawno zaczął się nowy sezon. Jeżeli historia, którą opowiedziała autorka przypadła Wam do gustu, to z pewnością ucieszy Was fakt, że już we wrześniu do polskich księgarń trafi najnowsza powieść autorki – Dziewięcioro nieznajomych.

Skoro trzy bohaterki Wielkich kłamstewek potrafiły tak namieszać, pomyśl, co zrobi dziewiątka.” – właśnie tak do sięgnięcia po tę książkę zachęca New York Times Book Review. Jesteście ciekawi, jaką historię tym razem przygotowała Liane Moriarty?

Dziewięcioro nieznjomych

Dziewięcioro nieznajomych – każdy ma tajemnice

Z założenia to miał być zwyczajny pobyt w SPA. Dziewięcioro osób decyduje się na to, żeby przyjechać do tajemniczego ośrodka. Ten pobyt ma odmienić nie tylko ich ciała, ale też dusze. Każde z nich zabiera coś ze sobą. I nie chodzi tylko o alkohol, papierosy czy książki. Chodzi przede wszystkim o tajemnice. Bo każda z tych dziewięciu osób ma coś do ukrycia. To sekrety, które nigdy nie powinny wyjść na światło dzienne.

Dziesięć dni w odludnym miejscu. Przez ten czas wiele może się zdarzyć, tym bardziej że szefowa ośrodka doskonale wie, w jaki sposób wyciągnąć to, co skrzętnie skrywane. Jest mistrzynią w poznawaniu sekretów, a to dlatego, że sama też ma ich całkiem niemało…

Dziewięcioro nieznjomychJedynym pewnikiem jest to, że wszyscy kłamią. Ale prawdy nie można ukrywać w nieskończoność, zwłaszcza gdy okazuje się, że od nieznajomego może zależeć twoje życie. Być może wyjawienie całej prawdy ma sens. Być może to już nie tylko kwestia wyboru…

Z zarysu fabuły wynika, że Liane Moriarty ponownie tematem swojej powieści uczyniła kłamstwa. Będzie prowadzić swoich czytelników przez opowieść o tym, czy kłamstwa coś mogą dać ludziom i czy mogą stać się podstawą tożsamości.

Uwielbiam Wielkie kłamstewka i jestem ciekawa, czy najnowszej powieści Liane Moriarty, też tak będzie zapadać w pamięć. Tym bardziej że autorka już sprzedała prawa do jej ekranizacji.

Powieść Dziewięcioro nieznajomych ukarze się nakładem Wydawnictwa Znak w połowie września. Już teraz można ją zamówić w tym miejscu.  Jeżeli natomiast chcecie dowiedzieć się więcej o poprzedniej powieści autorki, Wielkich kłamstewkach, to odsyłam Was do artykułu Agaty:

Książka Wielkie kłamstewka zmieniła się w jeden z najlepiej ocenianych seriali HBO