Dzielenie się mądrością czasu - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Papież Franciszek słynie z innowacyjnego i postępowego podejścia do Kościoła i spraw duchowych. Jego wypowiedzi, jako te padające z ust zwierzchnika Kościoła Katolickiego, niejednokrotnie uznawane są za kontrowersyjne. Mimo to nie boi się on wypowiadać w sprawach i tematach trudnych, z którymi mierzą się media na całym świecie. W 2018 roku światło dzienne ujrzała wyjątkowa książka papieża Franciszka pt. Dzielenie się mądrością czasu. To projekt, który powstał z pomysłu papieża, by to starsi ludzie podzielili się życiową mądrością. W końcu ta przecież przychodzi z wiekiem. Dlatego zaprosił on ich do opowiedzenia własnych, inspirujących historii.

Dzielenie się mądrością czasu - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Teraz okazuje się, że platforma Netflix przygotuje oryginalny serial dokumentalny, oparty właśnie na tej pozycji.

Dzielenie się mądrością czasu – co wiemy o produkcji?

Twórcy serialu przewidują, że produkcja trafi na platformę już w 2021 roku. Czteroodcinkowy serial zostanie oparty na książce i będzie opowiadać o osobach starszych i ich przeżyciach.  Elementem łączącym wszystkie opowieści będzie Papież Franciszek. Odbiorcy mogą też spodziewać się ekskluzywnego wywiadu z Ojcem Świętym. Tym samym widzowie poznają jego zdanie na wiele kluczowych kwestii, z którymi obecnie zmagają się społeczności na całym świecie.

Poza tym bohaterami będą seniorzy z całego świata, kobiety oraz mężczyźni, którzy będą przekazywać swoje niezwykłe historie młodszym pokoleniom utalentowanych filmowców. A to wszystko podczas niezapomnianych, wspólnych podróży.

Za serial odpowiedzialna jest Simona Ercolani, a projekt powstaje pod szyldem studio Stand By Me, partnera Asacha Media Group.

Papież Franciszek już niejednokrotnie udowodnił, że potrafi rozmawiać i słuchać. Nic więc dziwnego, że książka Dzielenie się mądrością czasu zyskała tak ogromną popularność wśród czytelników. A teraz w końcu zainteresowała także świat seriali. To świetna okazja, by dowiedzieć się, co Papież Franciszek ma do powiedzenia na temat najnowszych wydarzeń, które przecież nieustająco kształtują i niejednokrotnie dzielą opinię publiczną na całym świecie.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji przeczytać książki, która stała się podstawą serialu, zajrzyjcie tutaj. I dajcie znać, czy macie zamiar obejrzeć serial, kiedy pojawi się na platformie!