Dyktator to najnowsza powieść Roberta Harrisa. Tak właściwie, to długo wyczekiwana, ostatnia część Trylogii Rzymskiej. Fani zmuszeni byli czekać na nią aż sześć lat! Bez wątpienia jednak opłaciło się. Brytyjski pisarz po raz kolejny ukazuje kulisy władzy i bez skrupułów przedstawia fałsz i wyrachowanie, jakim wykazują się polityczni gracze.

Dyktator

Dyktator – kilka słów

To barwna, historyczna opowieść o ostatnim okresie z życia Cycerona oraz upadku Republiki Rzymskiej. Czytelnicy będą mieli okazję wychwycić tu pewne analogie do późniejszych wydarzeń historycznych, jak i aluzje do czasów nam współczesnych. Kiedyś Cyceron trzymał życie Juliusza Cezara w garści. Los jednak bywa przewrotny i teraz to właśnie ten drugi rozdaje karty. Zdominował on polityczną scenę starożytnego Rzymu a powrót Cycerona z wygnania może nastąpić jedynie wtedy, gdy poprze on dawnego przeciwnika. Pomocne przy tym mogą okazać się również jego odwaga oraz przebiegłość. Jak potoczą się jego losy? Czy lata świetności Cycerona minęły bezpowrotnie? Może jeszcze nie wszystko stracone? W końcu kto, jak nie najsłynniejszy mówca miałby obalić dyktaturę Cezara w Republice Rzymskiej? Dookoła zaczynają ginąć kolejni, wielcy wodzowie, którzy zamieszani byli w ową rozgrywkę polityczną. Bohater dostrzega światło nadziei w młodym Oktawianie. Wkrótce okazuje się, że żaden mąż stanu nie jest w stanie uchronić się przed chorobliwą żądzą władzy i korupcją. Nawet ci najprzebieglejsi zostają wplątani  w intrygi snute przez rywali.

Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z serią Trylogia rzymska serdecznie zachęcamy do kupowania i czytania. Wszystkie trzy tomy znajdziecie poniżej:

Tom I – Cycero.

Tom II – Spisek.

Tom III – Dyktator.