Dwudziestolecie akcji Cała Polska czyta dzieciom. Zagłosuj na Złotą Dwudziestkę!

Dwadzieścia minut dziennie. Codziennie – i tak już od dwóch dekad! Trudno w to uwierzyć, ale kalendarz nie kłamie: w tym roku wypada dwudziestolecie akcji Cała Polska czyta dzieciom. Z tej okazji organizatorzy jednej z najsłynniejszych kampanii promujących czytelnictwo w Polsce ogłosili jubileuszowy plebiscyt. I Wy możecie zagłosować na Złotą Dwudziestkę, czyli najlepsze książki dla dzieci i młodzieży wydane w ostatnich 20 latach. O szczegółach przeczytacie poniżej, zapraszam!

Dwudziestolecie akcji Cała Polska czyta dzieciom. Zagłosuj na Złotą Dwudziestkę!

Źródło: materiały prasowe Funacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom

Dwudziestolecie akcji Cała Polska czyta dzieciom

Rodzicu! Babciu, dziadku, ciotko, wujku! Jeśli chcesz, by bliskie Ci dziecko miało większe szanse wyrosnąć na mądrego, wrażliwego i ciekawego świata człowieka, to postępuj według prostej i niezmiennej od 20 lat instrukcji:

Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!

Tylko tyle i aż tyle. 🙂

Kampania społeczna Cała Polska czyta dzieciom wystartowała 1 czerwca 2001 roku. Od tamtego dnia jej organizatorzy niestrudzenie przypominają o korzyściach, jakie przynosi chwila spędzona każdego dnia na lekturze książki z dzieckiem.

Dlaczego warto czytać dzieciom? To z pewnością jedna z najprostszych i najszybciej dostępnych inwestycji w ich rozwój. Czytanie rozwija umiejętność myślenia, język, pamięć, wyobraźnię i inteligencję emocjonalną. Dostarcza wiedzy i przekazuje wartości moralne. A przy tym wszystkim może być świetną zabawą i dla dorosłych i dla dzieci!

Plebiscyt Złota Dwudziestka – trwa głosowanie!

No dobrze – czytać. Pytanie brzmi: jakie książki warto czytać pociechom? Tu z pomocą z pewnością przyjdzie plebiscyt, organizowany przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, którego partnerem jest serwis lubimyczytac.pl.

Organizatorzy przygotowali listę 60 książek dla dzieci, wydanych od 2001 roku. Spośród nich czytelnicy wybiorą najlepszą, Złotą Dwudziestkę.

Głosowanie trwa do 3 maja 2021 r. pod adresem: www.calapolskaczytadzieciom.pl/plebiscyt

Na liście nominowanych znaleźć można przekrój prac najróżniejszych cenionych autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Warto się zainspirować, a potem ruszyć na łowy, na przykład tutaj: Książki dla dzieci >>

Na koniec pytanie do Was: jakie tytuły znajdują się na Waszej liście dziecięcych hitów? Które książki uwielbialiście w dzieciństwie? Co czytacie swoim pociechom? Wpiszcie tytuły w komentarzach!

Zobacz także: