Dwóch papieży - kup na TaniaKsiazka.pl

Dwóch papieży to film, który premierę w Polsce na platformie Netflix miał 13 grudnia 2019 roku. Jednak taki sam tytuł nosi książka, która pojawi się w sprzedaży na naszym rynku już 2 stycznia 2020 roku z okładką filmową. W związku z tym mamy dziś dla was zapowiedź produkcji oraz kilka słów o samej fabule powieści. Jedno jest pewne, zarówno film, jak i książka przypadną do gustu każdemu miłośnikowi dramatów i wciągających, nietuzinkowych historii. To nie lada gratka dla każdego, kto uwielbia powieści w stylu Dana Browna.

Dwóch papieży - kup na TaniaKsiazka.pl

Dwóch papieży – kilka słów o książce oraz zwiastun filmu

Na początku należy tu wspomnieć, że za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Fernando Meirelles, natomiast scenariusz stworzył Anthony McCarten.  Na ekranach wystąpią m.in.: Jonathan Pryce jako papież Franciszek, Anthony Hopkins jako papież Benedykt, Juan Minujin jako młodsza wersja papieża Franciszka czy Sidney Cole jako kardynał Turkson.

O czym jest zaś książka? Dnia 11 lutego 2013 roku po raz pierwszy od sześciuset lat została złamana tradycja. Ponieważ papież Benedykt XVI, obrońca doktryn Kościoła, obwieścił światu swoją rezygnację ze stanowiska. Wkrótce za zamkniętymi drzwiami Kaplicy Sykstyńskiej zgromadzili się kardynałowie, by wybrać nowego przywódcę dla ponad miliarda wiernych. Tym samym nowym papieżem został charyzmatyczny Argentyńczyk, Jorge Bergoglio, znany odtąd jako Franciszek. Za murami Watykanu rozpoczęła się walka między tradycją a postępem, poczuciem winy a wybaczeniem, gdy ci tak różni ludzie musieli skonfrontować się ze swoją przeszłością i znaleźć porozumienie.

Kiedy sześćset lat temu Celestyn V postanowił ustąpić ze stanowiska, chciał powrócić do pustelniczego życia. Dlaczego jednak Benedykt XVI, najbardziej konserwatywny papież we współczesnym Kościele, podjął tak szokującą decyzję? I dlaczego ów strażnik wiary w ogóle rozważał ten krok. Przecież domyślał się, kto zajmie jego miejsce na tronie Piotrowym: postępowy Jorge Bergoglio, którego charakter i poglądy były mu całkowicie obce.

Książkę pt. Dwóch papieży znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy wam zapowiedź filmu, który jest już dostępny na platformie Netflix.