Literatura pięknaPolecamyZapowiedzi i nowości

Dwie samotności Gabriela Garcíi Marqueza i Mario Vargasa Llosy – niezwykły dialog dwóch noblistów

Dwie samotności Gabriela Garcíi Marqueza i Mario Vargasa Llosy - niezwykły dialog dwóch noblistów Dwie samotności

Miłość w czasach zarazy, Sto lat samotności, Kronika zapowiedzianej śmierci to tylko trzy z wielu dzieł Gabriela Garcii Marqueza. Tuż obok niego wymienię teraz tytuły powieści Mario Vargasa Llosy: Dzielnica występku, Miasto i psy, Rozmowa w katedrze. Dlaczego? Ponieważ warto przypomnieć sobie doskonałą prozę dwóch noblistów, zanim sięgnie się po wyjątkową książkę, w której obaj się spotykają. Dwie samotności to zapis niezwykłej rozmowy mistrzów sprzed ponad pół wieku temu.

Dwie samotności Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Dwie samotności Gabriela Garcíi Marqueza i Mario Vargasa Llosy

Jeśli powieści napisane przez Gabriela Garcię Marqueza i Mario Vargaza Liosę wzmocniły Twoją miłość do literatury pięknej, to przeczytanie książki Dwie samotności na pewno przyniesie Ci wiele satysfakcji. Oto przeniesiesz się w czasie i staniesz się swoistym świadkiem pewnego wyjątkowego spotkania, które miało miejsce w 1967 roku, w Krajowej Wyższej Szkole Inżynierii w Limie. Tych dwóch, wtedy jeszcze młodych pisarzy latynoamerykańskich, odbyło tam kilkugodzinną  rozmowę. Poruszyli w niej temat ludzkiej samotności, roli powieściopisarza oraz genezy, prawdy i fantazji w lekturze Sto lat samotności. Przy tej okazji snuli rozważania o kondycji powieści w Ameryce Łacińskiej, a także pochylili się nad tak zwanym boomem latynoamerykańskim w literaturze. Zjawisko to bowiem wybuchło w tamtym czasie, urastając do rangi symbolu tożsamości całego kontynentu.

W książce tej znajdziesz nie tylko zapis nigdy niepublikowanej w Polsce rozmowy. Wielką wartością publikacji są również wspomnienia naocznych świadków tego wydarzenia: znanych pisarzy, krytyków i dziennikarzy. Opisują oni okoliczności spotkania i starają się jak najlepiej oddać atmosferę, w jakiej toczył się ten przepyszny, intelektualny dialog. Znakomitym dopełnieniem wydania są wywiady z Gabrielem Garcíą Marquezem oraz refleksje Maria Vargasa Llosy na temat życia i twórczości Kolumbijczyka.

Dwie samotności Gabriela Garcíi Marqueza i Mario Vargasa Llosy znajdziesz w tym miejscu.

Zobacz także: