Ciemny las - kup na TaniaKsiazka.pl

Drugi tom serii Wspomnienie o przeszłości Ziemi, której autorem jest Cixin Liu to długo wyczekiwana powieść przez Czytelników na całym świecie. Książka nosi tytuł Ciemny las i jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników literatury science fiction. Autor po raz kolejny udowadnia, że jego ogromny sukces to nie kwestia przypadku. A nagroda HUGO bez wątpienia trafiła w odpowiednie ręce. Warto tutaj wspomnieć, że sam Barack Obama, były prezydent Stanów Zjednoczonych, zachwycał się historią stworzoną przez Liu. Koniecznie przekonajcie się sami, co takiego mają w sobie powieści tego autora, że zachwycają każdego, kto po nie sięgnie.

Drugi tom serii Wspomnienie o przeszłości ZiemiCiemny las

Wyobraźcie sobie, że Wszechświat to las pełen nieznanych drapieżników. Aby w nim przetrwać, należy pozostać niezauważonym. Bo każda cywilizacja, która się ujawni – zginie. Problem polega na tym, że Ziemia właśnie się ujawniła. I teraz jej mieszkańcom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Ludzkość jest w szoku po tym, jak dowiedziała się, że dokładnie za czterysta lat zostaną napadnięci przez kosmitów. Chociaż Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris został pokonany, to obcy mają swoje sposoby, by gromadzić wszelkie informacje o człowieku i życiu na Ziemi. Jedyne, co pozostaje w ukryciu, to myśli jednostek. Umysł ludzki wciąż pozostaje dla kosmitów nieosiągalny. W wyniku tego powstaje program Wpatrujących się w Ścianę. Zostają również opracowane tajne strategie, niemożliwe do rozszyfrowania zarówno dla Trisolarian, jak i dla Ziemian.

Historia stworzona przez Cixin Liu zachwyca cały świat literatury fantastycznej. Autor pod płaszczem science fiction przemyca wiele głośnych teorii spiskowych. Uwydatnia spekulacje naukowe i filozoficzne, a przy tym porusza bieżące sprawy polityczne, dotyka historii oraz kosmologii. Czy można chcieć czegoś więcej? Warto dodać, że na liście pisarzy, których serca skradł twórca trylogii Wspomnienie o przeszłości Ziemi, są takie nazwiska, jak: George R.R. Martin, Kim Stanley Robinson czy Rick Riordan.

Książkę pt. Ciemny las znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom epickich historii science fiction.

Paulina Roszko