Wiedźma opiekunka, drugi tom cyklu Kronik Belorskich już w księgarniach. Oficjalna premiera książki Olgi Gromyko odbyła się 8 marca.

Polskie książki fantasy od lat podbijają zachodnie rynki.  Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że obce dzieła także zjednują sobie serca i umysły polskich czytelników fantasy. Fantazja i świetne pióra naszych sąsiadów zza Bugu potrafią w niespotykany sposób rozbudzić ludzką wyobraźnię. Do takich z pewnością zaliczyć można powieści Olgi Gromyko, Ukrainki mieszkającej na Białorusi.

Drugi tom cyklu Kronik Belorskich – Wolha Redna powraca!

Jak to już bywało w przypadku wielu pisarzy, Olga z początku wybrała inną drogę zawodową, w jej przypadku były to nauki biologiczne. Jednak, gdy zapoznacie się z cyklem Kronik Belorskich, przekonacie się, że Gromyko to urodzona pisarka. Niewątpliwie potwierdzą to czytelnicy, którzy zapoznali się już z jej wcześniejszą twórczością, w szczególności sięgając po bestsellerową trylogię Rok Szczurów.

Wiedźma opiekunka, podobnie jak pierwszy tom cyklu Kronik Belorskich, charakteryzuje się błyskotliwym humorem oraz niezliczoną liczbą przygód. Przed wiedźmą Wolhą Redną stoją nowe wyzwania oraz kolejne tajemnice do odkrycia. Po rozwikłaniu zagadki w krainie zamieszkałej przez wampiry teraz przed najwredniejszą z wiedźm stoi jeszcze trudniejsze zadanie. Bo przecież dobrze wiemy, że nie ma nic gorszego niż egzaminy. Tak, tym razem przed główną bohaterką staje widmo egzaminów końcowych w Wyższej Szkole Magii, Wróżbiarstwa i Zielarstwa. Na koniec niby zwykła formalność, odbębnić staż. W tym celu udaje się do Jego Wysokości króla Nauma i właśnie w tym momencie zaczynają się schody…

Jesteście ciekawi, jak poradzi sobie z nowymi wyzwaniami Wolha Redna? Po prostu sięgnijcie po książkę Wiedźma opiekunka. Natomiast, jeżeli jeszcze nie znacie charyzmatycznej i wesołej wiedźmy, nie pozostaje wam nic innego jak sięgnięcie po pierwszy tom cyklu, Zawód wiedźma. Gorąco polecamy!