Sapkowski na szczycie Amazona

Drugi sezon Wiedźmina to bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Andrzeja Spakowskiego, mistrza polskiej fantastyki. Poza tym powody do zadowolenia mają również ci, którzy czekają na interesujący i wciągający serial w gatunku fantasy. Ponieważ za produkcję serialu wzięła się platforma Netflix, możemy spodziewać się epickiego rozmachu. W sieci krążą już zwiastuny produkcji, o których także informowaliśmy Was tutaj (zwiastun nr 1) i tutaj (zwiastun nr 2). Tym samym najnowsze doniesienia można traktować jako potwierdzenie, że projekt doczekał się spodziewanego gorącego przyjęcia. W związku z tym twórcy już zapowiedzieli, że powstanie drugi sezon. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Drugi sezon Wiedźmina

Drugi sezon Wiedźmina – kilka informacji, które znamy

O całym przedsięwzięciu poinformowała fanów showrunnerka serialu, Lauren Schmidt Hissrich. Oto co napisała:

Jestem podekscytowana, mogąc poinformować, że na pewno będziemy kontynuować wiedźmińskie opowieści o Geralcie, Yennefer i Ciri i pokazać fanom efekty wspaniałej pracy, którą wykonała nasza ekipa i obsada.

Do tego producenci potwierdzili także uczestnictwo gwiazd, które pojawią się w pierwszym sezonie. Tym samym w kontynuacji po raz kolejny pojawią się m.in.: Henry Cavill jako Geralt, Anya Chalotra jako czarodziejka Yennefer oraz Freya Allan jako Ciri.

Serial Wiedźmin to oczywiście ekranizacja zbiorów opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Tytułowy bohater Geralt z Rivii jest zabójcą potworów. I próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie pełnym wściekłych bestii oraz okrutnych ludzi. Co więcej, jednym z producentów wykonawczych jest Tomasz Bagiński. Natomiast konsultantem został twórca literackiej historii – Andrzej Sapkowski. W skład pierwszego sezonu ma wchodzić osiem odcinków, a jego premiera zapowiadana jest na 20 grudnia 2019 roku.

Kiedy pojawi się drugi sezon Wiedźmina? Wiemy jedynie, że zdjęcia mają rozpocząć się w Londynie na początku 2020 roku. Natomiast kontynuacja miałaby ukazać się dopiero w 2021 roku. Drugi sezon również będzie składał się z ośmiu odcinków. Jeśli tylko pojawią się jakieś nowe informacje w tej sprawie, od razu damy Wam o tym znać.

Tymczasem wszystkich miłośników literatury fantasy odsyłamy tutaj. Znajdziecie tam książki Andrzeja Sapkowskiego. Gorąco polecamy!