Animowany Wiedźmin

Drugi sezon Wiedźmina okazuje się właściwie kwestią czasu. Choć przed premierą serialu w sieci pojawiało się wiele sceptycznych głosów, dziś trudno zaprzeczyć, że produkcja Netflixa podbiła serca widzów. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy miłośnicy twórczości poleskiego pisarza, Andrzeja Sapkowskiego. Poza tym to również dobre wieści dla każdego, kto z zapartym tchem śledził pierwszy sezon serialu. Ponieważ zdjęcia do kolejnego sezonu rozpoczną się już pod koniec lutego 2020 roku. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Drugi sezon Wiedźmina

Drugi sezon Wiedźmina – kilka słów o projekcie

Twórczyni serialowej adaptacji, Lauren S. Hissrich, w wywiadzie dla portalu Collider udzieliła sporo szczegółowych informacji na temat pracy nad projektem. Oto co powiedziała:

Jak w każdej robocie – najpierw teoria, potem praktyka. W tym wypadku najpierw piszę, potem to nagrywamy. Czasami podczas kręcenia są momenty, w których dowiaduję się, że jestem zbyt sprytna dla własnego dobra i powinnam przestać. Potem dochodzi do post-produkcji i okazuje się, że nie tylko jestem za sprytna, ale też za dużo piszę i za dużo gadam. Uczysz się przez robienie i przez obserwowanie rytmu swojego serialu. To ważna rzecz – każda produkcja ma swój rytm, swój ekosystem; to, co działa, i to, co nie. Wynieśliśmy wiele lekcji z 1. sezonu. Dla mnie przede wszystkim była to kreatywność. To pierwszy raz, gdy pracowałam na taką skalę i było to momentami przerażające. To naprawdę duży serial, na którym musiałam się nauczyć tej pracy. Dzięki temu lepiej wiem, co działa w scenariuszu, a co nie. 

Już wiemy, jak się pracuje na lokacjach. Planowanie wszystkiego jest prostsze. Wracamy do miejsc, które już znamy, mamy już scenografię i kostiumy. Mam wrażenie, że teraz jest to bardziej jak nakładanie kapci, aniżeli nowych butów. To coś jak wracanie na łono rodziny. Bardzo ekscytujące. 

Warto też przypomnieć, że z pierwszych zapowiedzi, serial miał składać się z 7 sezonów. Teraz już raczej nikt nie ma wątpliwości, że produkcja okazała się hitem. Poza tym grono odbiorców serialu stale się powiększa. Do tego książki Andrzeja Sapkowskiego znikają z księgarnianych półek w błyskawicznym tempie. Polski pisarz bije też rekordy popularności na Amazonie.

Dajcie znać jak wasze wrażenia po pierwszym sezonie serialu. Tutaj natomiast znajdziecie książki Andrzeja Sapkowskiego.