Ekranizacje i adaptacje

Drugi sezon serialu na podstawie cyklu Dary Anioła oficjalnie zapowiedziany

shadowhunters 622

Powstanie drugi sezon serialu Shadowhunters, stworzonego na podstawie bestsellerowej serii książek Cassandry Clare Dary AniołaSieć telewizyjna Freeform, emitująca serial, zapowiedziała, że jego premiera nastąpi na początku przyszłego roku. Więcej szczegółowych informacji zapewne ukaże się już wkrótce.

Mieliśmy już jednak możliwość zapoznania się z amerykańską adaptacja powieści fantastycznej Cassandry Clare. Na początku roku 2016 pojawił się bowiem pierwszy sezon Shadowhunters. Premierowy odcinek został wyemitowany 12 stycznia. Serial składa się łącznie  z 13 czterdziesto dwu minutowych odcinków. Wielka kulminacja pierwszej odsłony Shadowhunters nastąpi 5 kwietnia. Bardzo prawdopodobne jest, że drugi sezon serialu ukaże się w analogicznym okresie 2017 roku.

Produkcją Shadowhunters zajęło się studio filmowe Constantin Films, które pracowało przy tworzeniu takich filmów jak Pompeje (2014) czy Fantastyczna Czwórka (2015). Showrunnerem, czyli osobą odpowiedzialną za organizację codziennej pracy na planie, jest Ed Decter (Śnięty Mikołaj 2). Od początku emisji serial zgromadził przed odbiornikami telewizyjnymi już około 2.9 miliona widzów.

Akcja powieści Cassandry Clare rozgrywa się w dzisiejszych czasach w Nowym Jorku. Osadzona jest ona w fantastycznych realiach, w świecie do którego przed tysiącami lat wkroczył anioł Razjel. Stworzył on na ziemi nowa rasę, półludzi, półaniołów, nazywanych Nephilimami bądź też Nocnymi Łowcami. Ich zadaniem jest ochrona naszego świata przed demonami i innymi mrocznymi stworzeniami. Głowna bohaterka cyklu, Clare, dowiaduje się, że należy do rasy Nocnych Łowców i wkracza do całkiem obcego jej, nadnaturalnego świata.

Telewizyjny serial Shadowhunters to już drugie podejście do cyklu Dary Anioła. W 2013 roku do kin trafiła pierwsza ekranizacja młodzieżowego bestsellera pod tytułem Dary Anioła: Miasto kości. Nie cieszyła się ona jednak duża popularnością, a jej premiera obeszła się bez echa.