Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik H. Groena to kolejna już książka autorstwa Hendrika Groena. Pisarz debiutował na rynku powieścią Małe eksperymenty ze szczęściem. Owa historia przyniosła mu ogromny sukces i podbiła serca czytelników na całym świecie. I właśnie dlatego zdecydował się na jej kontynuację. W wyniku tego fani Groena mają niemały powód do radości.

Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik H. Groena

Dopóki życie trwa wszystko jest możliwe

Nie od dziś wiadomo, że wiek nie stanowi żadnych ograniczeń. To tylko sztywne liczby z metryki, które nigdy do końca nie oddadzą tego, jakimi jesteśmy ludźmi oraz na co nas jeszcze stać. Podobnie jest z Groenem. Mimo że ma już 85 lat i zwykle spotyka się z określeniem „stary”, nie oznacza to, że ma zamiar rozstać się wkrótce z życiem. Oczywiście, spacery na świeżym powietrzu są coraz krótsze, ze względu na dokuczające stawy. Zaś wizyty u lekarzy stają się proporcjonalnie dłuższe. Ale nie są to przecież powody, przez które miałby zamknąć się w domu. Dlatego też zdecydował się na napisanie dziennika, w którym opisuje rok z życia amsterdamskiego domu opieki. Miejsca, gdzie sam aktualnie przebywa. I chociaż nie zawsze może liczyć na wenę, stara się nie poddawać.

W najnowszej książce Groen z charakterystycznym dla siebie humorem, opisuje współmieszkańców domu seniora. Ale nie tylko. Uwagę skupia także na dyrekcji, przyjaciołach oraz starości, przy czym nie oszczędza nawet swojej osoby.

Miłośnicy jego twórczości z pewnością nie będą zawiedzeni. Książka idealnie nadaje się nie tylko dla starszych czytelników. Również młodzi znajdą tu inspirujące przesłanie i poczucie humoru, które rozbawi do łez.

Książkę Dopóki życie trwa znajdziecie tutaj. Polecamy!