Dolittle

Dolittle – prawdopodobnie większość z nas kojarzy tego sympatycznego doktora zwierząt, który ma niezwykłą umiejętność. A mianowicie potrafi rozmawiać ze swoimi podopiecznymi. Historia ta doczekała się już niejednej adaptacji filmowej. Jak jednak widać, wciąż pojawiają się nowe pomysły, s świat filmu nieustannie czerpie z tej fascynującej historii. W związku z tym już 17 stycznia 2020 roku do kin wejdzie film pt. Dolittle. W rolę tytułowego bohatera wcieli się Robert Downey Jr. Ekranizacja przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi kina familijnego. Jesteście ciekawi szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Dolittle

Dolittle – kilka słów o produkcji i zwiastun

Najnowsza produkcja to ekranizacja książki Hugh Loftinga, która na polskim rynku pojawiła się pt. Podróże doktora Dolittle’a. Na wielkich ekranach, oprócz wspomnianego Roberta Downeya Juniora, wystąpią także: Kumail Nanjiani, Octavia Spencer, John Cena, Rami Malek, Craig Robinson, Marion Cotillard, Frances de la Tour, Carmen Ejogo, Selena Gomez, Tom Holland, Emma Thompson, Michael Sheen, Antonio Banderas i Ralph Fiennes.

Za reżyserię projektu odpowiedzialny jest laureat Oscara Stephen Gaghan, który jednocześnie stworzył scenariusz do filmu.

O czym zaś jest historia? To opowieść o wielkiej zamorskiej wyprawie niezwykłego bohatera, jakim jest doktor John Dolittle, największy na świecie przyjaciel zwierząt. Pod namową Tommy’ego Stubbinsa doktor wyrusza na tajemniczą Wyspę Pajęczych Małp w poszukiwaniu zaginionego podróżnika Długiej Strzały. Tym samym w podróży towarzyszą mu najbliżsi przyjaciele, między innymi papuga Polinezja, która nauczyła go mowy zwierząt i małpka Czi-Czi. Od pierwszych chwil na morzu wyprawa toczy się pod znakiem przygody, niesienia pomocy potrzebującym, komicznych scen i uroczych dialogów. Poza tym doktor Dolittle przemierza statkiem oceany, dociera na pływającą wyspę, zaprzyjaźnia się z Indianami, pertraktuje z morświnami i ucina sobie pogawędkę z Wielkim Szklanym Ślimakiem Morskim. A ponadto zwiedza dno oceanu i przeżywa wiele zdumiewających przygód.

Przypominamy, że film w kinach pojawi się już 17 stycznia 2019 roku. Poniżej prezentujemy Wam jego zapowiedź. Natomiast tutaj znajdziecie książki Hugh Loftinga. Gorąco polecamy!