Ciekawostki o książkach

„Dobro złem czyń!”, czyli konkurs na opowiadanie fantastyczne

geniuscreations

Wydawnictwo Genius Creations ogłosiło konkurs na opowiadanie fantastyczne, którego hasłem przewodnim jest „Dobro złem czyń”. Najlepsze teksty ukażą się w formie papierowej antologii, a ich twórcy mogą liczyć na procent w zyskach z jej sprzedaży.

Konkurs skierowany jest do amatorskich pisarzy, którzy swój książkowy debiut mają jeszcze przed sobą. Jak mówią sami organizatorzy, pomysł narodził się z chęci pomocy twórcom krótkich form fantasy, nie mającym na obecnym rynku wydawniczym łatwego życia.

Kandydatom na nowe gwiazdy pióra stawianych jest kilka warunków. Po pierwsze, opowiadanie musi wyraźnie odnosić się do motywu przewodniego, czyli czynienia dobra złem. Kwestia interpretacji tych słów w całości pozostawiona jest autorom. Po drugie, tekst nie może przekraczać 60 000 znaków ze spacjami. Po trzecie, historia musi być świeża, czyli dotychczas nie publikowana w jakiejkolwiek formie.

Opowiadania należy nadsyłać do 31 października 2015 roku. Co ważne, każda osoba może zgłosić dowolną ilość próbek swojej twórczości. 15 lutego 2016 roku na stronie wydawnictwa zostanie  ogłoszona lista 10  szczęśliwców, których teksy znajdą się w antologii. Sama książka ukaże się w drukiem w drugim kwartale 2016 roku.

Genius Creations zapewnia, że nagrodzeni pisarze mogą liczyć nie tylko na chwałę, sławę i satysfakcję, ale również procent od sprzedaży antologii, ustalony w zależności od zdobytego miejsca.

W jury konkursu zasiadają: blogerka Alicja Podkalicka, pisarz Dawid Kain, blogerka Agnieszka Kolano, pisarz Marcin Jamiołkowski oraz współwłaściciel Genius Creations Marcin A. Dobkowski.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdziesz tutaj.