Diuna na HBO Max Diuna na HBO Max

Na pewno dotarła już do Ciebie informacja, że Warner Bros. zmienił strategię dystrybucji swoich produkcji. Zamierza zrobić premiery filmów Wonder Woman 1984, Matrix 4 czy The Suicide Squad jednocześnie w kinach i na platformie HBO Max. Jak się można było spodziewać, to nie koniec tych złych/dobrych (niepotrzebne skreślić) wiadomości, bowiem Warner Bros. w ten sposób ruszył machinę zmiany, której chyba już się nie zatrzymać. Producencki gigant zapowiedział, że wszystkie najważniejsze filmy właśnie w ten sposób będzie prezentować widzom. I tak oto również przekładaną kinową premierę wyczekiwanego przez nas filmu, będziemy mogli obejrzeć we własnym salonie na kanapie. Diuna na HBO Max trafi do naszych domów w 2021 roku.

Diuna na HBO Max Sprawdź tez na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment filmu

 Diuna na HBO Max

Pamiętasz to przyjemne uczucie ekscytacji, które pojawiło się w Twoim sercu, gdy ogłoszono datę kinowej premiery Diuny? 18 grudnia 2020 roku miał być TYM dniem! Dniem, który wynagrodzi okres niecierpliwego oczekiwania rozpoczęty w momencie pojawienia się informacji, że Denis Villeneuve podejmuje się wyzwania ekranizacji dzieła Franka Herberta. Na pewno pamiętasz również tę czarną chwilę, gdy z powodu pandemii koronawirusa zmieniono datę na 1 października 2021 roku.

Obserwując rozwój sytuacji na świecie i o tę datę można by się obawiać. Jednak ostatnio studio filmowe Warner Bros, odpowiedzialne za produkcję filmu, pozwoliło nam poczuć się bezpiecznie. Będziemy mogli obejrzeć film w zapowiedzianym terminie w kinach (lub nie, się zobaczy) oraz  na platformie streamingowej. Diuna na HBO Max pojawi się 1 października 2021, więc masz jeszcze czas by kupić naprawdę wygodną kanapę. Film będzie dostępny przez 31 dni, a potem będzie go można obejrzeć wyłącznie w kinie, aż do chwili gdy ponownie trafi na serwisy streamingowe.

Nowa era podwójnych premier

Podobna ścieżka dystrybucji czeka wiele innych filmów. Oprócz tych wspominanych wcześniej swoją podwójną premierę będą miały: Godzilla vs. King Kong, reboot Mortal Kombat, kolejna część Obecności, Malignant, Tom i Jerry, The Little Things, Space Jam: A New Legacy oraz prequel Rodziny Soprano, czyli The Many Saints of Newark. Pani prezes Warner Bros. Anna Sarnoff twierdzi, że jest to unikatowy, jedynie jednorazowy plan. I że w przyszłości powrócą do tradycyjnej formuły. Czy jednak jesteśmy w stanie przewidzieć, co będzie w przyszłości? Rok temu nikt nie spodziewał się tego, co przyniesie 2020.

 

Żyjemy w szczególnych, trudnych czasach. Zależy nam na kinowej kulturze i nikt nie marzy o jej przetrwaniu mocniej, niż my. Wiemy, że nowe produkcje to podstawa kinowego krwiobiegu, ale musimy dostosować się do trudnej rzeczywistości, w której najpewniej przez cały 2021 rok ilość widzów będzie w kinach poważnie ograniczona.

~ fragment oficjalnego oświadczenia studia Warner Bros.

 

A Ty co myślisz o idei podwójnych premier?

Czekając na film, warto sobie przypomnieć  lub przeczytać pierwszy raz wszystkie książki z serii Diuna. Znajdziesz je w tym miejscu.

Powiązane artykuły: