Ekranizacje i adaptacjeHorror

Debiutancka powieść Stephena Kinga „Carrie” ponownie zekranizowana!

Carrie - Stephen King

Producenci ponownie sięgnęli po sprawdzony materiał. Klasyk, bo jak tu inaczej nazwać debiutancką książkę Stephena Kinga, na nowo został zekranizowany.

Oficjalna premiera Carrie na świecie odbyła się 7 października 2013 (w Polsce 18 października) i do teraz, powiedzmy, cieszy się umiarkowaną popularnością. Oceny nowej wersji filmu są mocno średnie, ale miłośnicy Kinga i horrorów zapewne twórcom „Carrie” nie sprawią zawodu, znacznie podnosząc frekwencję, zasiadając licznie w fotelach kinowych. Zresztą, warto obejrzeć i wyrobić sobie własną opinię.

To co, do kin marsz! 🙂

Carrie

Opis filmu: Carrie White zdecydowanie odróżnia się od swoich rówieśników. Odpuszcza wszystkie imprezy, nie interesuje się nią płeć przeciwna, stanowi obiekt szyderstw i drwin. Matka – religijna fanatyczka – za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie się jednak buntuje i idzie na szkolną potańcówkę. Gdy tam pada ofiarą okrutnego kawału, rozpętuje się piekło… dziewczyna jest telekinetką o potężnej mocy, której postanawia użyć, by zemścić się na prześladowcach. Ci, którzy ją nękali, boleśnie tego pożałują.

Gatunek: Dramat, Horror
Produkcja: USA
Premiera: 18 października 2013 (Polska)
Reżyseria: Kimberly Peirce
Scenariusz: Roberto Aguirre-Sacasa, Lawrence D. Cohen

Nie zapomnijcie, iż w księgarniach jest do dorwania książka „Carrie” Stephena Kinga. Może warto najpierw przeczytać, hę?

Carrie - Stephan King

Paweł Mieczkowski