Mroczna arena - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Debiutancka powieść Mario Puzo to nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury i klasyki kina. Dlaczego? Tak się składa, że to właśnie na podstawie jednej z najważniejszych książek Puzo, o sycylijskiej mafii, powstał kultowy już film pt. Ojciec chrzestny. Tym razem Czytelnicy mają szansę zapoznać się z powieścią Mroczna arena, która okazuje się nie mniej przejmująca. Ten amerykański pisarz i dziennikarz z włoskimi korzeniami udowadnia, że ma jeszcze wiele do zaoferowania światu. Koniecznie sprawdźcie sami, jak odnalazł się w roli pełnoprawnego pisarza, tworząc fikcyjną historię.

Debiutancka powieść Mario Puzo – Mroczna arena

Głównym bohaterem powieści jest Walter Mosca, młody Amerykanin, który spędził ponad trzy lata na froncie. W tle maluje się obraz powojennych Niemiec, krótko po kapitulacji, na przełomie 1945 i 1946 roku. Mosca nie potrafi odnaleźć się w normalnej rzeczywistości. Dawno już zatracił poczucie więzi z rodziną, nie potrafi też odnaleźć uczucia, które żywił niegdyś do swojej narzeczonej. Czuje za to, że w środku narasta w nim tęsknota za Europą i niemiecką kochanką Helle. Kiedy uczucie to sięga zenitu, mężczyzna postanawia wrócić. Zatrudnia się w cywilnej administracji sił okupacyjnych w Bremie, mieście, które zostało zniszczone przez alianckie bombardowania. Udaje mu się również odnaleźć Helle.

Walter zostaje poddany ciężkiej próbie. Musi przejść trudny proces odkrywania siebie, poszukiwania miłości oraz spokoju. Zachowanie człowieczeństwa w brutalnej rzeczywistości, w której przyszło mu żyć, wcale nie jest łatwe. Braki żywnościowe, prostytucja młodych kobiet, żebrzące dzieci i walące się ruiny nie sprzyjają układaniu na nowo życia. Wkrótce bohater dostrzega perspektywę szybkich i łatwych zarobków. Wplątuje się więc w mroczne przedsięwzięcia na czarnym rynku, gdzie walutą są dobra z amerykańskich kantyn, a towarem – złoto, usługi seksualne, fałszywe dokumenty i leki. Niedługo po tym Helle wydaje na świat ich syna. Walter Mosca żywi nadzieję, że w końcu nauczy się kochać.

Debiutancka powieść Mario Puzo pt. Mroczna arena znajduje się tutaj. Gorąco polecamy!