De Oppresso Liber – taki tytuł nosi najnowsza, szósta już część słynnego cyklu Hayden War, którego autorem jest Evan Currien. Miłośnicy militarnego science fiction oraz space opery mają niemałe powody do zadowolenia. Autor jest, bowiem, mistrzem gatunku i udowadnia to po raz kolejny, przedstawiając światu swoją najnowszą powieść.

De Oppresso Liber

De Oppresso Liber – kilka słów

Najnowsza część to oczywiście kontynuacja przygód major Sorilly Aidy, która ponownie staje przed trudną misją. Tym razem wymagana jest delikatność, gdyż celem jest zadanie wywiadowcze. Bo przecież koniec wojny, nie oznacza końca walki. SOLCOM jest w posiadaniu informacji, iż Ross Ell podjęli ekspedycję przeciw niestowarzyszonemu gatunkowi. Zamieszkuje on ziemie niczyją pomiędzy obszarami kontrolowanymi przez Ziemian a tym, gdzie panuje Sojusz. I tu właśnie zaczyna się rola głównej bohaterki. SOLCOM wysyła okręt, którego załoga ma za zadanie poznać najlepsze metody działań i znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wszystko to ułożone jest jako tajna misja wywiadowcza. Potężni obcy nie mogą się o niej dowiedzieć.

Wydawać by się mogło, że tylko jedna rzecz jest stuprocentowo pewna – wolność nigdy nie jest dana na zawsze. Zaś w kosmosie uniwersalnym i niezawodnym działaniem jest bez wątpienia opresja.

Evan Currien po raz kolejny udowadnia, że z talentem pisarskim jest za pan brat. Jego historie wciąż utrzymują się na wysokim poziomie literackim. Zapewniają czytelnikom mnóstwo rozrywki i gwarantują wiele nieprzespanych nocy. Jeśli więc jeszcze nie wiecie, co kupić najbliższej osobie na święta, problem rozwiązany! To książka, która zachwyci każdego miłośnika science fiction.

Powieść De Oppresso Liber znajdziecie tutaj. Serdecznie polecamy!