Premiera nowego sezonu Gry o Tron od wielu lat ma miejsce w kwietniu, jednak nie w tym roku. Pogłoski dotyczące tego, że nowy, 7-my sezon GoT pojawi się w tym roku znacznie później, pojawiały się już od kilkunastu miesięcy. Było wiadomo, że najprawdopodobniej będzie to okres wakacyjny, jednak teraz wiemy już na pewno. Ser Davos w wywiadzie udzielonym dla magazynu Independent potwierdził, że data premiery 7 sezonu przewidziana jest na lipiec tego roku. Jest to pierwsza oficjalnie potwierdzona informacja na temat premiery. Sprawdźcie, co jeszcze mu się wymknęło.

Wielu ludzi na całym świecie jest rozczarowanych tym, że nowy sezon nie wystartuje w kwietniu. Teraz data jest planowana na lipiec, tak sądzę. Wraz z premierą nowego sezonu ma się także odbyć jakieś specjalne wydarzenie. Złą wiadomością jest to, że będzie tylko 7 odcinków nowego sezonu. Natomiast już na jesieni rozpoczną się zdjęcia do sezonu ósmego.

– Liam Cunningham

Co prawda w Twicie opublikowanym “po” odtwórca roli Davosa, Liam Cunningham wycofywał się rakiem z udzielonej przypadkiem informacji, jednak “mleko już się rozlało”.

Data premiery 7 sezonu razem z ważnym wydarzeniem dla Amerykanów.

To specjalne wydarzenie, o którym mówił serialowy przemytnik, to Major League Baseball, czyli najważniejsze rozgrywki baseballu w Stanach Zjednoczonych. Siódmy sezon Gry o tron wystartuje w samym środku sezonu baseballowego w USA, który gromadzi przed telewizorami miliony Amerykanów. Wśród fanów tego sportu jest bardzo wielu miłośników serialu. Niektórzy obserwatorzy zauważają, że oba wydarzenia mają wiele wspólnego. W Grze o tron występują Giganci, podobnie w MLB. W Grze o tron jest Jon Snow, a w lidze dawniej grywał J.T. Snow. I oczywiście podobieństwo najważniejsze: równie krwawe bitwy.

Innym aktorom z serialu też “coś” się wymknęło.

Do premiery serialu zostało w takim razie jeszcze prawie pół roku. Ale już teraz kilku odtwórców serialowych ról ujawniło kilka ciekawych informacji. W ostatnim czasie aktorka Sophie Turner zdradziła przez przypadek, że jej bohaterka na pewno przeżyje siódmy sezon. A jak wiemy, w Grze o tron to spory wyczyn.

Więcej szczegółów z tej drobnej, spoilerowej wpadki znajdziecie w tym artykule: GRA O TRON SEZON 7 – AKTORKA GRAJĄCA SANSĘ STARK ZDRADZIŁA, JAKI LOS CZEKA JEJ POSTAĆ

NymeriaArya spotka swojego przyjaciela?

Kolejnym bardzo interesującym wątkiem, który został ujawniony jest to, że w nowym sezonie Arya Stark spotka się z dawno niewidzianym przyjacielem. Bardzo wiarygodne źródło, które ujawnia wiele szczegółów okołoserialowych z Gry o tron przypuszcza, że tym przyjacielem będzie wilk Aryi, Nymeria. Zauważono, że ekipa pracująca przy serialu opublikowała na Instagramie zdjęcia dwóch wilków z podpisem: „Winter is coming”. Rozpoznano, że jednym wilkiem jest wilkor Jona Snowa, a drugim Aryi. Nymeria ostatni raz brała udział w przedstawianych w Grze o Tron wydarzeniach, kiedy Arya kazała jej odejść, żeby ocalić jej życie przed Joffrey’em. Czy Wy też nie możecie się doczekać nowego sezonu?


Wszystkie książki, które do tej pory ukazały się w serii znajdziecie tutaj.

Tak więc w tym roku Amerykanie i cały świat będzie znacznie bardziej niecierpliwie czekał na lato, niż na wiosnę. A finalnie wszyscy trafią w sam środek zimy. 🙂