Dachołazy - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Dachołazy to książka dla młodzieży, której autorką jest Katherine Rundell. Dlaczego warto sięgnąć po tę powieść? Choćby, dlatego że zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W tym m.in.: Blue Peter Book Award czy Waterstones Children′s Book Prize. Ponadto może poszczycić się również nominacją do CILIP Carnegie Medal. To jednak nie jest główny powód. Tym oczywiście jest sama historia stworzona przez pisarkę, która urzekła już tysiące młodych Czytelników na całym świecie. Teraz odbiorcy w Polsce mają także szansę, by sprawdzić, co takiego ma w sobie opowieść Dachołazy.

Dachołazy – dowód niezwykłej wyobraźni autorki

Główną bohaterką książki jest Sophie. Wszyscy dookoła uważają, że dziewczynka jest sierotą. I rzeczywiście, nikt nie potwierdził, by jakakolwiek kobieta ocalała z wraku, który opuściła Sophie. Co dziwniejsze, dziewczynce udało się pokonać kanał La Manche w futerale po wiolonczeli. Ona jednak pamięta, że jej matka wzywała pomocy. I chociaż opiekun bohaterki twierdzi, że to niemal niemożliwe, by kobieta żyła, dziewczynka widzi w tym światełko nadziei. „Nie ma” nie oznacza „na pewno”.

Wkrótce Sophie dowiaduje się o liście z opieki społecznej, z którego wynika, że dziewczynka trafi do sierocińca. Wtedy właśnie postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Udało się jej uciec do Paryża, gdzie ze wszystkich sił stara się odnaleźć matkę. Jej jedyną wskazówką jest adres lutnika, który wykonał wiolonczelę. Niedługo okazuje się, że z pomocą dziewczynce przyjdą tytułowe dachołazy. Jednak czy na pewno ich intencje są szczere i pomogą Sophie odnaleźć zaginioną matkę? I czy kobieta w ogóle żyje?

Co odbiorcy znajdą w książce Katherine Rundell? Mnóstwo magii i niezwykłej tajemniczości, która skłoni Czytelników do pochłaniania kolejnych stron. To również nuty niepokoju, ale także ogromna ilość emocji, które otaczają Czytelnika z każdej strony. Gwarantujemy, że Dachołazy poruszą wyobraźnię nawet najbardziej opornego Czytelnika. Czeka tu na Was mnóstwo fantastycznych i niezapomnianych przygód i zaskakujących zwrotów akcji. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Książkę pt. Dachołazy znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!