4552277923_2886cd071e_oNajnowsze doniesienia mówią to tym, że czytelnik to osoba pożądana w wielu firmach znajdujących się na polskim rynku. Zgadza się. Ponad 15 placówek w naszym kraju sugeruje, że cechą pomocną przy aplikacji na stanowisko w ich firmie jest zamiłowanie do lektur. A może właśnie szukacie pracy? Koniecznie zapoznajcie się z tymi informacjami!

Czytelnik na wagę złota

Okazuje się, że nie tylko krajowe firmy, ale również międzynarodowe koncerny postanowiły przy rekrutacji postawić jeden, nietypowy warunek do spełnienia. Oczywiście jest on brany pod uwagę, jeśli dana osoba spełnia podstawowe i odpowiednie wymagania do objęcia danej funkcji czy stanowiska. Otóż, pracodawcy szukają osób, które wykazują się ogromnym zamiłowaniem do książek i ich czytania. Jeśli do tej pory myśleliście, że książki jako zainteresowania w CV to nudna i oklepana opcja, rozwiewamy wasze wątpliwości. Nie od dziś wiadomo, że lektury poszerzają horyzonty, kształtują naszą osobowość i rozwijają. Teraz doceniły to największe firmy, tj.: Wawel, Answear, Twoje Meble czy Interia. To właśnie one, między innymi, w zamieszczanych ogłoszeniach o pracę w wymaganiach wpisują „czytanie książek”. Oczywiście z reguły jest to dodatkowy i mile widziany atut.

Akcja z pewnością dobrze wpłynie na poprawę czytelnictwa w Polsce. Zwłaszcza, że pośród koncernów znajdują się takie, których pracownicy na objętych stanowiskach niewiele mają wspólnego z książkami. To świetna idea propagowania czytelnictwa. Przy aplikacji na jakie stanowiska czytanie ma pozytywny wpływ? Gama jest szeroka. Pracodawcy poszukują oczytanych specjalistów ds. marketingu, kierowników salonu odzieżowego, operatorów filmowych czy konsultantów technicznych i asystentów w dziale sprzedaży.

Mamy nadzieję, że nie trzeba was dwa razy zachęcać do sięgnięcia po książkę? Bo jak widać, z czytania płyną same korzyści. Do dzieła!

Największy wybór książek w najlepszej cenie znajdziecie tutaj.