Czy powstanie gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary?

Zastanawialiście się nad tym, czy jeszcze którakolwiek polska seria fantasy stanie się podstawą gry? Sukces gier, które zostały oparte na Wiedźminie Sapkowskiego, był spektakularny. Ich popularność na nie tylko pozytywnie wpłynęła na zainteresowanie książkową serią, ale też przyczyniła się też do tego, że Netflix właśnie kręcie serial.

Czy powstanie gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary?

Czy powstanie gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary?

W ostatnich dniach w sieci gruchnęła wiadomość, która z pewnością zainteresuje nie tylko graczy, ale też fanów polskiej fantastyki. Wrocławskie studio The Dust jest zainteresowane przeniesieniem w świat wirtualny Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary. Co więcej, jak podaje portal Bankier.pl, obydwie strony podpisały już list intencyjny. Zatem w czasie najbliższych trzech miesięcy, w których ten dokument będzie obowiązywał, The Dust i pisarz będą ustalać warunki przyszłej umowy. Jeżeli zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy powstanie gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary, to powiem Wam, że to bardzo prawdopodobne. Toteż jestem pewna, że część graczy może już zacierać ręce. 😉

Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary

To cykl opowiadań o przygodach inkwizytora Mordimera Madderdina. Akcja ma miejsce w świecie, w którym Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, żeby ukarać nie tylko swoich prześladowców, ale też tych, którzy w niego nie uwierzyli.

Główny bohater sam siebie uważa za człowieka żarliwej wiary. Dlatego sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Jednocześnie jest skromny i nie lubi podkreślać swoich zasług. Mistrzowsko włada mieczem i nie stroni od folgowania swoim przyziemnym żądzom. Ponadto posiada zdolności, które bardzo przydają mi się w jego inkwizytorskiej pracy. Pierwszą z nich jest to, że widzi umarłych. Poza tym potrafi też odbywać podróże do nie-świata. To równoległa rzeczywistość, nałożona na świat realny. Dzięki temu może dostrzec to, czego nie widać gołym okiem. Jednak każdą taką wędrówkę przypłaca bólem i osłabieniem fizycznym.

Sami przyznajcie, że Mordimer Madderdin wspaniale nadaje się na bohatera gry.

W skład Cyklu Inkwizytorskiego wchodzi 11 tomów opowiadań i jeżeli chodzi o fabularną chronologię, są to:

Warto zauważyć, że seria nie jest zamknięta, a Jacek Piekara cały czas pracuje nad nowymi opowiadaniami. Książki z Cyklu Inkwizytorskiego znajdziecie w tym miejscu. Czytaliście już tomy tej serii? Jestem ciekawa tego, co o nich sądzicie. Jak myślicie, czy ta gra będzie miała szansę powtórzyć sukces Wiedźmina?