Czarownica 2 - kup na TaniaKsiazka.pl

Czarownica 2 to jeden z tych filmów Disneya, o którym jest obecnie bardzo głośno. W polskich kinach produkcję możecie oglądać już od 18 października bieżącego roku. Przypadnie ona do gustu wszystkim wielbicielom kina familijnego i fantasy. Reżyserem widowiska jest Joachim Rønning, który teraz zbiera mnóstwo pochlebnych opinii za najnowszy projekt. Ponieważ Czarownica 2 cieszy się oglądalnością na całym świecie, a z ostatnich szacunków wynika, że film zarobił już 117 milionów dolarów. A to przecież dopiero kilka dni, od kiedy pojawił się w kinach.

Czarownica 2 - kup na TaniaKsiazka.pl

Czarownica 2 – kilka słów o filmie oraz zwiastun

Fani produkcji z pewnością orientują się, że Czarownica to alternatywna wersja znanej baśni pt. Śpiąca Królewna. Jest to przede wszystkim głośna i wyraźna odpowiedź Disneya na oczekiwania dzisiejszych widzów. Ponieważ trudno ukryć, że do tej pory bohaterki w produkcjach Disneya były raczej bierne w podejmowaniu decyzji i czekały jedynie na księcia, który uratuje ich z opresji. Dzisiaj jednak odbiorcy oczekują charakterów mocnych, wyraźny i takich, które potrafią wziąć sprawy we własne ręce.

W związku z tym twórcy filmu zmienili nieco koncepcję popularnej baśni i tym razem nie skupili się na złotowłosej Aurorze. Większą uwagę poświęcili natomiast odpowiedzialnej za jej nieszczęście Diabolinie. Ukazali znacznie więcej motywów z jej przeszłości, dając do zrozumienia, co tak naprawdę ją ukształtowało. Jak widać, pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Ponieważ twórcom udało się wyjść poza schemat „słodkiej idiotki”, powtarzający się w wielu animacjach Disneya, w których występują księżniczki. To bez wątpienia baśń odważna, pozwalająca spojrzeć na znaną historię ze znacznie szerszej perspektywy. W związku z tym, zanim bohaterowie będą mogli cieszyć się szczęśliwym życiem, jeszcze raz przyjedzie im się zmierzyć z Diaboliną.

W rolach głównych wystąpili: Angelina Jolie, Elle Fanning, Harris Dickinson, Michelle Pfeiffer czy Robert Lindsay.

Poniżej prezentujemy Wam obiecany zwiastun filmu. Natomiast tutaj znajdziecie klasyczną baśń Śpiąca Królewna. Tutaj zaś znajdziecie nieco mroczniejszą odsłonę tej książkowej historii. Sprawdźcie!