Niedawno do sprzedaży weszła książka Łukasza Stachniaka pt. Czarny Charakter. Polscy czytelnicy mogą sięgnąć po tę wyśmienitą awanturniczą powieść, będącą jednocześnie pierwszym krokiem autora w kierunku pisarskiej kariery.

Czarny charakter to nowość, która powinna zaciekawić wszystkich książkoholików szukających mocnych i nie do końca szlachetnych doświadczeń. Debiutanckie dzieło pisarza przedstawia bowiem Warszawę z ciemnej strony, jakiej zapewne dotąd nie mieliście jeszcze okazji poznać. Dzięki sensacyjnej powieści Łukasza Stachniaka odwiedzicie przedwojenne ulice stolicy i zgłębicie przestępczy półświatek z czasów stalinowskiej okupacji.

Czarny charakter - Łukasz Stachniak, kup w TaniaKsiazka.pl

Czarny Charakter – opis fabuły

Powieść Łukasza Stachniaka to świat fałszerzy, kieszonkowców, włamywaczy, płatnych zabójców i skorumpowanej władzy. To także obraz legendarnych warszawskich ulic: Krochmalnej, Żelaznej czy Twardej. Autor tym samy stara się pokazać, jak kiedyś bawili się gangsterzy. Razem z bohaterami książki odwiedzicie dom gry, burdel czy mordownię. No i oczywiście nie może zabraknąć tu także wielkiej rozgrywki pomiędzy rywalizującymi ze sobą frakcjami. Walki gangów i brutalne morderstwa to chleb powszedni w przedwojennej Warszawie Stachniaka.

Do przestępczego świat zostaniecie wprowadzeni przez głównego bohatera książki, Ładeczka Lajzera. Młodzieniec już od najmłodszych lat zbierał gangsterskie szlify od swojego dziadka, podrzędnego poborcy haraczu. Śmiały i pełen energii chłopak wraz z rozwojem fabuły wkracza w coraz głębsze kręgi warszawskiego półświatka. Ładeczek nie jest osamotniony w swoich chuligańskich poczynaniach, a przy jego boku trwa niezawodny przyjaciel Innocenty.

Czarny Charakter – czy warto?

Łukasz Stachniak wysoko stawia sobie poprzeczkę. Jego pierwsza książka, Czarny charakter, to tytuł po który warto sięgnąć. Nie tylko wtedy, gdy pochodzi się z Warszawy i chce się poznać jej mroczne tajmnice. Książkę można kupić po kliknięciu tutaj. Ze swojej strony gorąco polecam – jej lektura umili wieczór!