Cykl Bruderszaft ze śmiercią - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Cykl Bruderszaft ze śmiercią rosyjskiego pisarza Borisa Akunina świetnie sprawdzi się jako towarzysz zbliżającego się, długiego weekendu. Ponadto, jeśli uwielbicie nietypowe i oryginalne historie, które zaskakują i wciągają od pierwszej strony, trafiliście idealnie. A może ktoś z Was pierwszy raz dziś słyszy o tym autorze? Zatem koniecznie nadróbcie zaległości. Ponieważ jego powieści w błyskawicznym tempie stały się międzynarodowymi hitami! Przetłumaczono je do tej pory na około czterdzieści języków, a seria Bruderszaft ze śmiercią wciąż cieszy się nieustającym zainteresowaniem czytelników.

Cykl Bruderszaft ze śmiercią - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Cykl Bruderszaft ze śmiercią – kilka słów o fabule

Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć, że cała seria to niezwykły eksperyment literacki. Ponieważ została ona utrzymana w konwencji „powieści-filmu”. W związku z tym czytelnicy mogą spodziewać się połączenia literackiego tekstu z wizualną warstwą dzieła filmowego. Już sama forma prezentacji historii zasługuje więc na szczególną uwagę.

AkuninSeria obraca się wokół niesłabnącej rywalizacji między wywiadem rosyjskim a niemieckim podczas I wojny światowej. Akcja rozpoczyna się w przeddzień wybuchu konfliktu. Niemiecki agent, doskonale wyszkolony, próbuje ukryć plany rosyjskich operacji wojskowych. Wszystko wskazuje na to, że uda mu się przechytrzyć cały carski kontrwywiad. Wkrótce jednak na jego drodze staje młody student z Saint Cierpienie, przypadkowo wplątany w wywiadowczą aferę.

Wojna rozprzestrzenia się błyskawicznie na całą Europę. Nawet neutralna Szwajcaria, daleko poza frontem, staje się polem rozgrywek, które mogą znacząco wpłynąć na wynik starć. Ponieważ sierżant Aleksiej Romanow zostaje wysłany na tajną operację do szwajcarskiego kurortu San Placido. To tutaj wraz z grupą agentów rosyjskiego kontrwywiadu próbuje zneutralizować „sprzedawcę tajemnic”.

Przypominamy, że cykl Bruderszaft ze śmiercią jest już dostępny w sprzedaży na polskim rynku od kilku lat. Warto jednak o nim przypomnieć, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się, długiego weekendu. Jeśli szukacie doskonałej opowieści, która wciąga, zaskakuje i trzyma w niepewności, trafiliście doskonale.

Książki z prezentowanej dziś serii znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy je każdemu miłośnikowi sensacji i powieści kryminalnych, które osadzone są w wojennych realiach. Koniecznie to sprawdźcie!