Wiadomo już, że książka Cud chłopak autorstwa R. J. Palacio doczeka się ekranizacji. Za kamerą w roli reżysera stanie Stephen Chbosky, który jest znany jako autor książki Charlie. Natomiast scenariusz na potrzebę filmu stworzy Steve Conrad. Znamy też aktorów, którzy wcielą się w główne role. I tak: matkę głównego bohatera odegra Julia Roberts, zaś jej filmowego partnera zagra Owen Wilson. W roli tytułowego cud chłopaka, Augusta, będziemy mieli możliwość ujrzeć Jacoba Tremblaya, znanego m. in. z filmu Pokój Emmy Donoghue.

chc

Cud chłopak – znamy obsadę głównych bohaterów w ekranizacji

Cud chłopak to niezwykle poruszająca i chwytająca za serce powieść o chłopcu, który od dziecka musi zmagać się z przeciwnościami losu. Urodził się ze zniekształconą twarzą, dlatego życie nie szczędziło mu trudów i upokorzeń. W wieku 10 lat August idzie do szkoły, gdzie spotyka się z ogromną nietolerancją i drwinami ze strony kolegów. Jednak bohaterowi udaje się przetrzymać ten trudny czas, a dzięki swojej pogodzie ducha i empatii zyskuje przychylność otoczenia.

W tej książce niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Momenty wzruszenia, wartka akcja i humor, wszystko to sprawia, że Cud chłopak ma w sobie wszystkie elementy, które powinna posiadać dobra książka. To historia o tolerancji i jej braku, o ich skutkach i o tym, że każdy ma prawo do normalnego życia bez względu na wygląd. Idealne przesłanie, które mówi, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie. Każdy ma w sobie jakieś małe mankamenty, ale mimo drobnych braków czy niedociągnięć, wszyscy ludzie pragną akceptacji.

Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje dotyczące ekranizacji oraz na wasze opinie dotyczące książki.