Córki Wawelu - kup na TaniaKsiazka.pl

Córki Wawelu – taki tytuł nosi nowość od Anny Brzezińskiej. Książka jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników twórczości polskiej pisarki. Jeśli powieści historyczne to gatunek, który Was interesuje, to również trafiliście idealnie. Pozycje stworzone przez Brzezińską z pewnością zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagającego odbiorcy. A autorka udowadnia, że wciąż jest w szczycie formy i jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczy. Koniecznie sprawdźcie, co tym razem przygotowała swoim wiernym fanom!

Córki Wawelu - kup na TaniaKsiazka.pl

Córki Wawelu – opowieść o Jagiellońskich królewnach

O Polsce Jagiellonów przeciętny mieszkaniec naszego kraju wie dość sporo, ponieważ temat był dokładnie studiowany na zajęciach szkolnych podczas lekcji historii. Nie do każdego jednak wątek ten przemawiał, zwłaszcza jeśli do dyspozycji młodego ucznia były suche fakty i mnóstwo dat do zapamiętania. Brzezińska sprawia, że losy naszego kraju stają się nie tylko fascynujące, ale są również chętniej poznawane przez wielu Czytelników. Jak już wspomnieliśmy, o Jagiellonach Polak wie sporo. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda ten okres historii naszego państwa, widziany oczami kobiet?

Chociaż na piedestale stali potężni królowie, to kobiety w tych czasach odgrywały wcale nie mniej ważne role. Regina, jedna z bohaterek, to prosta chłopka, dla której Kraków jest obietnicą lepszego życia i zarobku. Dziewczyna bardzo szybko znajduje pracę u mistrza Bartłomieja, uznanego słodownika. Jednak jak się wkrótce okazuje, oczekuje on od bohaterki posłuszeństwa i oddania nie tylko w kuchni.

Niedługo potem na świat przychodzi córka Reginy, którą kobieta nazywa „potworkiem”. Bohaterce trudno myśleć inaczej o swojej córce-karlicy. Los jednak bywa przewrotny. To właśnie Dosia trafia na królewski dwór. I to właśnie jej oczami Czytelnik ma okazję poznać, jak wyglądała codzienność jagiellońskich królewien: Jadwigi, Izabeli, Zofii, Anny i Katarzyny. Warto dodać, że Dosia jest postacią prawdziwą. Jak mało kto dostąpiła zaszczytu przechadzania się po królewskich krużgankach. Była opiekunką, świadkiem ważnych wydarzeń, ślubów, uczt, spisków, a nawet gwałtów.

Nowość od Anny Brzezińskiej pt. Córki Wawelu znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!