Co zrobić z niepotrzebnym książkami?

Książki to jeden z największych darów, jakimi obdarowała nas nasza cywilizacja. Wspaniałe skarbnice treści pomagając w rozwijaniu naszej wiedzy i intelektu. Co jednak, gdy książka zostanie już przeczytana?

Co zrobić z niepotrzebnym książkami?

Co zrobić z niepotrzebnymi książkami? Podzielmy się nimi!

Miejsce na naszej półce nie jest niestety niczym nieograniczone. Po zapoznaniu się z daną pozycją, przychodzi czas na pozbycie się jej, a także danie szans następnej. Taka jest naturalna kolej rzeczy. Na pocieszenie warto dodać, iż damy dzięki temu szanse innej osobie na przyswojenie treści dobrze już nam znanych, poszerzając przy tym czyjeś horyzonty. I na odwrót! Dzięki dzieleniu się, każdy ma szansę na powiększanie swej wiedzy. To bardzo ważny argument przeciwko biernemu przechowywaniu niepotrzebnych nam tytułów.

Ustaliliśmy więc, iż dzielenie się książkami jest wspaniałą czynnością i zdecydowanie warto to robić. Dochodząc do tego wniosku, niezauważalnie przechodzimy do kolejnego problemu. Podejmując decyzję o pozbyciu się książek, warto bowiem chwilę się zastanowić… w jaki sposób to uczynić.

Jednym z nich jest sprzedaż na portalach aukcyjnych. Zaoferowana cena może być jednak bardzo zaniżona, a to ze względu na niezwykle silną konkurencję. Identycznych egzemplarzy może być po prostu zbyt dużo, aby na każdy z nich znalazł się chętny – w dodatku za interesującą nas cenę. Klienci mogą być bardzo kłopotliwi, zasypując nas mailami i dziesiątkami identycznych telefonów. Ponadto, należy jeszcze wspomnieć o prowizjach. Wysokość prowizji zależna jest od portalu, na którym wystawiamy nasze książki. Bądźmy jednak przygotowani, że sprzedaż książki za 10 zł niesie za sobą konsekwencję uiszczenia opłaty rzędu 1-2 zł. Na końcu warto pamiętać o wysyłce. Olbrzymie kolejki na poczcie oraz kłopotliwy proces pakowania i nadawania może zepsuć satysfakcję nawet z najbardziej opłacalnej transakcji!

Co zrobić z niepotrzebnymi książkami? A może skup?

Czy w takim razie książki skazane są na wylądowanie na strychu? Nic z tych rzeczy! Istnieją bowiem wyspecjalizowane skupy książek. Przykładowy portal znajduje się pod adresem https://skupszop.pl. Skupy tego typu oferują bezstresowy proces sprzedaży posiadanej przez nas pozycji. Wystarczy wyszukać jej tytuł poprzez wprowadzenie numeru ISBN (widnieje on z tyłu każdej niemal książki). Po znalezieniu i umieszczeniu w koszyku zbywających nam pozycji, następuje wybór opcji wysyłki. Skupy oferują bardzo wygodną formę wysyłki, polegającą na darmowym odbiorze przez kuriera. Dzięki temu unikniemy wszystkich kłopotliwych aspektów samodzielnej sprzedaży na portalach aukcyjnych.

[Artykuł sponsorowany]