Co na Gwiazdkę dla miłośnika kryminałów? Co na Gwiazdkę dla miłośnika kryminałów

Zacznijmy od tego, że najlepszym prezentem na każdą okazję jest książka. Skoro najważniejsze mamy ustalone, możemy teraz powolutku wchodzić w szczegóły, zastanawiając się komu, jaka książka, gdzie ją znaleźć i jak zapakować. Zastawiasz się, jaką lekturę kupić na Gwiazdkę dla miłośnika kryminałów? Poniżej znajdziesz propozycje wyłuskane z najgorętszych premier 2020 roku.

Co na Gwiazdkę dla miłośnika kryminałów? Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Co na gwiazdkę dla miłośnika kryminałów? Propozycje dla Niej

Krwawy kwiat Louise Boije af Gennäs

Krwawy Kwiat Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Krwawy Kwiat to pierwszy tom napisanej z rozmachem serii Trylogia oporu autorstwa szwedzkiej pisarki Louise Boije af Gennäs. To pasjonujący thriller psychologiczny z wątkami władzy i manipulacji wydarzeniami i ludźmi. Mierzymy się tu z niepokojącą wizją, w której fikcja przenika się z rzeczywistością. Pierwszoosobowa narracja i wplecione w fabułę prawdziwe wiadomości ze szwedzkich gazet potęgują ten niepokój.

Główną bohaterką serii jest Sara, absolwentka szkoły wojskowej z głęboką raną w duszy. Jej życie to pasmo nieszczęść. Przeżyła gwałt oraz śmierć ojca i do tej pory zmaga się ze związanym z tymi wydarzeniami stresem pourazowym. Krwawy kwiat wprowadza nas w jej życie, pozornie poukładane, jednak ciągle pełne napięcia. Sara ma bowiem wrażenie, że ktoś ją obserwuje. Dziwne zbiegi okoliczności zdają się potwierdzać to przekonanie. A już na pewno znalezione w biurku ojca dokumenty oraz przerażający telefon od mężczyzny, który podaje się za jej zmarłego rodzica. Sara przestaje ufać komukolwiek i rozpoczyna własne śledztwo

Brzmi jak dobry gwiazdkowy prezent dla Niej? Książkę możesz zamówić tutaj. Jeśli natomiast masz ochotę obdarować Ją jeszcze bardziej, kup od razu trzy tomy serii Trylogia oporu. Wszystkie książki: Krwawy kwiat, Bezwład i Do skutku znajdziesz w tym miejscu.

 

Dylemat B. A. Paris

Dylemat Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Dylemat to powieść kryminalna nacechowana elementami thrillera z pogłębionym portretem psychologicznym bohaterów. Livia jest dojrzałą kobietą, żoną Adama, z którym jako nastolatka związała się wbrew woli rodziców i matką dwójki odchowanych dzieci. Mimo starań nigdy nie udało jej się jednak odnowić kontaktu z rodzicami. Na szczęście i bez nich udało jej się jakoś ułożyć swoje życie.

Zbliżają się czterdzieste urodziny Livii. Obchody mają być huczne, dlatego nie może się już ich doczekać. Podjęła też ostatnią próbę pogodzenia się z rodzicami i zaprosiła ich na przyjęcie. Niestety na imprezę na pewno nie dotrze jej córka, Marnie. W jej absencji Livia okazję do wyznania mężowi pewnego sekretu, który diametralnie zmieni jego życie.  Tymczasem Adam pragnie zrobić żonie niespodziankę i potajemnie ściągnąć córkę do domu. Przedtem jednak dokonuje szokującego odkrycia. Mężczyzna ma dylemat, ponieważ nie chce psuć żonie tego wyjątkowego dnia. Jednak z drugiej strony wie, mu powinna znać prawdę. Jaką decyzję należy podjąć, by strat było jak najmniej?

Ty nie miej dylematu, wręcz Dylemat miłośniczce kryminałów, który jest dostępny pod tym linkiem.

Stażystka Alicja Sinicka

Stażystka Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Stażystka to pierwsza z trzech części tzw. Serii Oławskiej autorstwa Alicji Sinickiej. Każda z nich to wciągający thriller psychologiczny, idealny na prezent pod choinkę. Oprócz samej książki sprezentujesz bliskiej kobiecie przyjemne napięcie i garść tajemnic do odkrycia.

Marek Skalski szuka stażystki. Pomaga mu w tym jego żona Ewa, która doskonale zna swojego męża. Wie, na którą kandydatkę jej partner zwróci uwagę, która zaintryguje do głębi. Jest przekonana o tym, jakie będzie miała włosy i kolor oczu. Ma również pewność, że… Marek znów ją zdradzi.

Ten staż jest dla Klaudii Neter szansą na lepszą przyszłość. Praca sprawia jej satysfakcję, jednak z czasem dziewczyna odczuwać coraz większy niepokój. Zostaje uwikłana w niebezpieczny trójkąt. Nie może w nim trwać i zamierza się wycofać. W tym czasie w Oławie zostaje znalezione ciało jednej z dwóch zaginionych młodych kobiet. Co ciekawe – każda z nich wcześniej odbywała staż u Skalskiego, dlatego Klaudia zaczyna obawiać się o własne życie. Skąd ma jednak wiedzieć, z której strony może nadejść niebezpieczeństwo?

Stażystka gotowa na gwiazdkowy prezent czeka tutaj. Tuż obok, bo w tym miejscu, grzbiety prężą dwie pozostałe części cyklu: Obserwatorka i Służąca, byś po nią sięgnął.

Więcej prezentów pod choinkę, specjalnie wyselekcjonowanych DLA NIEJ, znajdziesz pod tym linkiem.

Co na gwiazdkę dla miłośnika kryminałów? Propozycje dla Niego

Prosta sprawa Wojciech Chmielarz

Prosta sprawa Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Jeśli planujesz obdarować wymagającego czytelnika, który nie zadowoli się „byle historyjką”, podaruj mu Prostą sprawę Wojtka Chmielarza. Powstawanie tej powieści śledziła cała Polska. Mistrz kryminału wykorzystał wiosenny lockdown do wzmożonych prac twórczych i dzielił się jej wynikami, publikując kolejne fragmenty opowieści na swoim Facebookowym profilu. Ten ciekawy eksperyment literacki zapewnił niezłą rozrywkę ludziom przymusowo zamkniętym w domach w czasie pierwszej fali pandemii. Po zakończeniu doczekał się wydania papierowego i od razu zyskał miano bestsellera.

Szukasz prezentu na gwiazdkę dla miłośnika kryminałów? Prosta sprawa! Egzemplarz Prostej sprawy Wojtka Chmielarza znajdziesz tutaj.

Cymanowski chłód Magdalena Witkiewicz, Stefan Darda

Cymanowski chłód Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Niech nie zwiedzie Cię tytuł, bowiem Cymanowski chłód Magdaleny Witkiewicz i Stefana Dardy rozgrzewa do czerwoności. To znakomicie napisany thriller z elementami powieści obyczajowej – mistrzowsko zbudowane napięcie przyspiesza bicie serca, a chęć rozwikłania zagadki rumieni policzki.

Pod koniec 2018 roku w położonym na uboczu pensjonacie dochodzi do coraz bardziej tajemniczych wydarzeń. Cymanowski Młyn to pensjonat prowadzony przez Jerzego Zawiślaka i jego narzeczoną. Biorąc pod uwagę, że zimą jest o wiele mniej gości, przygotowują się do ślubu. Jezioro skuwa lód, a okoliczne pola i lasy pokrywają się śnieżnym całunem. Jest zimno. Lód skuwa jezioro, a śnieg zasypuje okolicę. Ale chłód panuje jedynie na zewnątrz pensjonatu. W środku z dnia na dzień robi się coraz bardziej gorąco. W powietrzu wisi coś, czego nikt nie umie nazwać. Garstka obecnych gości to z pozoru zwyczajni ludzie. Każde z nich jednak skrywa mroczne tajemnice, które powoli zaczynają wychodzić na jaw…

Cymanowski chłód poleca się jako prezent pod choinkę, czekając w tym miejscu.

Chłopiec z lasu Harlan Coben

Chłopiec z lasu Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Jestem przekonana, że do zakupu nowej książki Haralan Cobena wcale nie muszę Cię namawiać, ponieważ doskonale wiesz, że jest ona jedną z lepszych opcji upominku na Gwiazdkę dla miłośnika kryminałów. Poznaj jednak bliżej fabułę powieści, w której mężczyzna o tajemniczej przeszłości musi znaleźć zaginioną nastolatkę. Może sam sobie również zrobisz taki prezent?

Jest 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain, w New Jersey znaleziono dziecko. Jest to dość zagadkowe odkrycie, ponieważ nikt nie zgłaszał jego zaginięcia. Do tego chłopiec jest brudny, odziany w łachmany i… kompletnie dziki. Rozumie po angielsku, lecz milczy. Nikt nie wie, kim chłopiec jest, jak długo przebywał w tym lesie i jakim cudem udało mu się samotnie przetrwać w lesie.

Trzydzieści lat później przeszłość Wilde wciąż pozostaje tajemnicą, również dla niego samego. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki, jednak nie przejmuje się nim nikt, nawet je ojciec. Pewna ważna osoba z przeszłości Wilde prosi go o pomoc w znalezieniu dziewczyny. Jedyną wskazówką jest to, że była ostatnio nękana. Wilde, chcąc wyjaśnić tajemnicę jej zniknięcia, będzie musiał wrócić do swojej przeszłości…

Kto lepiej niż Chłopiec z lasu odnajdzie się pod choinką? Póki co, czeka na Ciebie w tym miejscu.

Więcej ciekawych propozycji na prezent DLA NIEGO czeka w specjalnie przygotowanej sekcji, o tutaj.

Ponadto nasza zaprzyjaźniona księgarnia TaniaKsiazka.pl zaprasza Cię w miejsce, gdzie znajdziesz idealne prezenty dla wszystkich swoich bliskich. Upominki podzielone na różnorodne kategorie znajdują się pod tym linkiem.

Powiązane artykuły: